1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP'TEN EL-SEN'İN YASA TASARISINA DESTEK
CTPTEN EL-SENİN YASA TASARISINA DESTEK

CTP'TEN EL-SEN'İN YASA TASARISINA DESTEK

CTP, El-Sen’in kurumun özerkleştirilmesi için hazırladığı yasa tasarısını desteklemeye ve Meclis’te savunmaya hazır olduğunu bildirdi.

A+A-

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, başından beri Kıb-Tek gibi kurumların özekleştirilerek siyasilerin etkisinden çıkarılmasını savunan CTP’nin, El-Sen’in kurumun özerkleştirilmesi için hazırladığı yasa tasarısını desteklemeye ve Meclis’te savunmaya hazır olduğunu bildirdi.

CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Yorgancıoğlu, bugün saat 11.30’da Tuluy Kalyoncu başkanlığındaki El-Sen heyetini kabul etti.

Ülkede sorunların gün gittikçe artarak büyüdüğünü kaydeden Yorgancıoğlu, “hükümetin bu sorunlara çare bulmasındaki çaresizliği en büyük sorunu teşkil ediyor” diye konuştu.

KALYONCU: “ÜLKE DEĞERLERİNİN PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE KARŞIYIZ”

El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu ziyarette yaptığı konuşmada, sendikanın sadece çalışanların sosyal menfaatleri için değil, yıllardan beridir topluma daha iyi hizmet vermek için çaba harcadığını kaydederek, elzem hizmetlerin başında gelen elektrik konusuna topluma daha iyi hizmet verilebilmesi için kurumun özerkleştirilmesinin zorunluluğuna dikkat çekti.

Kalyoncu, şimdiki haliyle siyasi idareler ve tasarruflar nedeniyle toplumun hak ettiği hizmeti alamadığını söyledi.

“Toplumsal varlıkların yabancı sermayelere peşkeş çekilmekte olduğunu, kurumun siyasi çıkar ilişkileri çerçevesinde yönetilmeye çalışıldığını” savunan El-Sen Başkanı, UBP’nin parti-devlet bütünleşmesinin en somut örneklerini ortaya koymakta olduğuna da dikkat çekerek, gelinen aşamada özerkleştirmenin daha da büyük bir önem taşıdığının altını çizdi.

Kalyoncu, hukukçularının da katkısıyla El-Sen tarafından hazırlanan “Özerkleştirme Yasa Tasarısı”nı Yorgancıoğlu’na sunarak, tasarının yasalaşması için CTP’nin desteğini talep etti.

YORGANCIOĞLU: “YÖNETİMDEKİ ZAFİYETTEN HEM KURUM HEM HALK ZARAR GÖRÜYOR”

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise konuşmasında partisinin kurumun sorunlarıyla yakından ilgilendiğini ve kurumun özerkleştirilmesi konusunda sendika ile aynı görüşü paylaştığını söyledi.

Sendikanın sadece sorunları ortaya koymakla kalmayıp alternatif çözüm üretmesinin sevindirici bir yaklaşım olduğunu ifade eden CTP Genel Başkanı, özellikle siyasilerin kurumlara yönelik tutumları nedeniyle ortaya büyük bir zafiyet çıktığını kaydetti.

Bundan hem kurum hem de halkın zarar gördüğünün altını çizen Yorgancıoğlu, hükümetin başındaki UBP’nin başka partilerden yaptığı milletvekili transferlerinin bedeli olarak kuruma istihdamlar yaptığını iddia etti ve bu nedenle partisinin politikasının Elektrik kurumu gibi kurumların özerkleştirilmesinden yana olduğunu söyledi.

Bu nedenle El-Sen tarafından hazırlanan tasarıyı imzalayıp Meclis’e sunma ve burada her aşamada savunma konusunda hiçbir sıkıntıları olmadığını ifade eden Yorgancıoğlu, Başbakan İrsen Küçük’ün de El-Sen’in grevi sonlandırması için sendikaya özerkleştirme yönünde söz verdiğini hatırlatarak, “Biz gereğini yerine getireceğiz; Başbakan’ın da verdiği sözün arkasında durması gerekiyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 527 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler