1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP'Lİ ÜYELERDEN BULUTOĞLULARI'NA MEKTUP
CTPLİ ÜYELERDEN BULUTOĞLULARINA MEKTUP

CTP'Lİ ÜYELERDEN BULUTOĞLULARI'NA MEKTUP

LTB'nin, CTP-BG'ye mensup meclis üyeleri bugün saat 17:00'de yapılması planlanan meclis toplantısına katılmama kararı aldı.

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi'nin CTP-BG'ye mensup meclis üyeleri bugün saat 17:00'de yapılması planlanan meclis toplantısına katılmama kararı aldı.

Katılmama gerekçelerini bir yazı ile Lekoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları'na bildiren üyeler, Sayıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan ön raporda suç olarak tanımlanan eylemlerin faillerinin aklanması veya istifasının koşul olduğunu aksi halde mevcut yapıda olumlu bir icraat gerçekleştirmenin mümkün olamayacağını belirtti.

 

LTB’nin CTP-BG’li Meclis üyelerinin Bulutoğluları’na gönderdikleri mektup şöyle;

 

 

“Lefkoşa Türk Belediyesi ile ilgili Sayıştay’ın 23 Mayıs 2012 tarihinde yayınlamış olduğu raporda görüldüğü gibi mali ve idari birçok konuda suç işlendiği ve/veya işlenen bu suçlara ortak olunduğu açıkça ifade edilmektedir. Bu raporda tespit edilen suçlarla ilgili sorumlu kişilerin hukuken aklanıncaya veya istifa edinceye kadar herhangi bir çalışmanın sonuç üreteceğine inancımız yoktur.

 

Durum bu haldeyken, sorumlular ve suçlular ortadayken bizler bu suça ortak olmak istemediğimizden belediye meclis toplantısına katılmamızın bir anlamı kalmamıştır. Artık sorumluluk KKTC Hukuk Dairesi ve Polis Müdürlüğü’ndedir.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 576 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler