1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN AÇIKLAMA
CTPLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN AÇIKLAMA

CTP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN AÇIKLAMA

Başkanları CTP-BG’li olan 8 belediye, ortak açıklama yapıp Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki uzlaşmazlığa müdahil olmalarının söz konusu olamayacağını bildirdi.

A+A-

 

Başkanları CTP-BG’li olan 8 belediye, ortak açıklama yapıp Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki uzlaşmazlığa müdahil olmalarının söz konusu olamayacağını bildirdi.

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Değirmenli Belediye Başkanı Osman Işısal, Yeni Boğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Alayköy Belediye Başkanı Hulisi Manisoy ile Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros, yazılı açıklamalarında, şunları dile getirdiler:

“Lefkoşa'da belediyede yaşanan sorunlar nedeniyle bir süredir hizmetler kesintiye uğramış ve Lefkoşa halkı ciddi bir mağduriyet yaşamaktadır. Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları bugün yaptığı bir açıklamada yaşanmakta olan çöp sorununun aşılması amacıyla Belediyeler Birliği’nde bir toplantı yapıldığını ve tüm belediye başkanlarından çöplerin toplanması konusunda söz aldığını belirtmiştir.

Lefkoşa Türk Belediyesi ile buradaki yetkili sendika olan BES arasında henüz çözümlenmemiş bir uzlaşmazlık varken, bizim buna müdahil olmamız söz konusu olamaz. Lefkoşalılar'ın yaşadığı mağduriyeti anlamakla birlikte, çalışanlarla işveren arasındaki anlaşmazlıkların nasıl aşılacağı yasalarla belirlenmiştir. Bu yasal süreç çalıştırılmadan bizim buna müdahil olmamız, çalışma barışına zarar verecek bir girişim olacaktır.

İşte bu gerekçeyle Lefkoşalılar'ın belediyelerine sahip çıkmalarını önerir, bizleri anlayışla karşılamalarını dileriz.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 628 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler