1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP'DEN UBP'YE YANIT
CTPDEN UBPYE YANIT

CTP'DEN UBP'YE YANIT

CTP Gençlik Örgütü, Ulusal Birlik Partisi’nin 1 Mayıs’ta Boğaz Piknik Alanı’nda düzenlediği piknik sonrasında etrafın çöplüğe dönüşmesi ile ilgili UBP Lefkoşa Gençlik Kolları Başkanı Sami Osmanlı’nın açıklamasın yanıtladı. CTP

A+A-

 

CTP Gençlik Örgütü, Ulusal Birlik Partisi’nin 1 Mayıs’ta Boğaz Piknik Alanı’nda düzenlediği piknik sonrasında etrafın çöplüğe dönüşmesi ile ilgili UBP Lefkoşa Gençlik Kolları Başkanı Sami Osmanlı’nın açıklamasın yanıtladı.

 

CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı’nın konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

 

 

 “UBP,  Memleketi çöplüğe döndürdü!”

 

 

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda, UBP’nin Boğaz piknik alanını çöplüğe çevirmekle kalmayıp bunu kendinde hak görmesi; milliyetçilik konuşmalarında kimseye kül bırakmayan tutumunun aksine yerlerde KKTC ve TC bayraklarını ayakaltına bırakması ve tüm bunları bilgisizlikle CTP’li belediyelerin temizleyeceği cevabı ile özrünün kabahatinden de büyük oluşu aslında bizleri hiç ama hiç şaşırtmamıştır. UBP’liler, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda piknik yapacak ancak bu bayramı o günde hak eden işçi ve emekçiler de yaratılan pisliği toplamak zorunda bırakılacak. Bu kabul edilemez bir durumdur.

UBP Hükümeti ekolojik dengelere, insana ve geleceğe saygı duymayan tutumunu bizlere yıllardır göstermektedir. Maalesef, anlaşıldığı üzere UBP’li gençler de aynı yolu izlemekten gurur duymaktadır. UBP’nin yapmış olduğu ben bilirimci politikalar, Kıbrıs Türk toplumunun değerlerine sahip çıkmamaları hatta Kıbrıslı Türkleri yok etme girişimleri, Petrol dolum tesisi gibi bir felaketi tüm karşı çıkışlara rağmen Kıbrısa reva görmeleri, ÇED raporsuz vermiş oldukları bir çok izin, taş ocakları, Lefkoşa Belediyesinin hali ve daha birçok icraat, bizlere yapmış oldukları bu son davranışı garipsetmemiştir.

UBP, Kuzey Kıbrıs’ı kendi çöplüğü sanmaktadır.

Boğaz Piknik alanında yanlış bilgiyle de olsa CTP’li belediyelere temizlik görevi yükleyen, ben kirlettim temizleyin diyen UBP çöplüğünü, CTP temizleyecektir ve Kıbrıs Türk toplumunu temiz günlere taşıyacaktır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 927 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler