1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP’DEN 'ÖZGÜRLÜK İÇİN DİRENİŞ' YEMEĞİ
CTP’DEN ÖZGÜRLÜK İÇİN DİRENİŞ YEMEĞİ

CTP’DEN 'ÖZGÜRLÜK İÇİN DİRENİŞ' YEMEĞİ

CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP ülkede sadece barışı engellemekle kalmadığını, adalet ve demokrasiyi de uygulamalarıyla katlettiğini söyleyerek

A+A-

 

 Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP - BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) ülkede sadece barışı engellemekle kalmadığını, adalet ve demokrasiyi de uygulamalarıyla katlettiğini söyleyerek, iktidardan gönderilmesinin zamanının geldiğini söyledi.


CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi’nin düzenlediği dayanışma yemeği dün akşam gerçekleşti.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, yemeğe CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı, CTP Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle yanında EDON’dan 5 kişilik bir heyet de katıldı.

ARANIR

“Birlik mücadele dayanışma” sloganlarının atıldığı gecede ilk sözü alan CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi Başkanı Hüseyin Aranır; iktidara giden yolda birlik, mücadele ve dayanışmanın son derece önemli olduğunu vurguladı.

Aranır, “UBP tarafından büyük bir sıkıntı içine sokulan ülkenin güzel günlere ancak CTP - BG ile gidebileceğini” savunarak, bu yolda tüm güçleriyle mücadele edeceklerini kaydetti.

GULLE

Daha sonra söz alan CTP - BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle; UBP Hükümeti’nin, 2009 Genel Seçimleri’nde halka vermiş olduğu sözlerin aksini uyguladığını, ülkeyi tüm demokratik teamüllere aykırı olarak yönettiğini ve halka acı çektirdiğini iddia etti. Gulle, gençlere, “ülkenin dört bir yanına dağılacak olan demokrasi ateşini Mağusa’da yakmaları” çağrısında bulundu.

SOLYALI

Gulle’nin ardından CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı geceye katılanlara hitap etti. Solyalı, özgürlük ve barış yolunda ilerlemeye yılmadan devam edeceklerini vurguladı.

YORGANCIOĞLU

CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise konuşmasında, ülkede demokrasinin kurumsallaşması, barış ve çözüm için kavga verdiklerini vurguladı ve daha yürünecek çok yol olduğunu kaydetti.

Yorgancıoğlu, 2009’da hükümetin başına geçen UBP’nin ülkede sadece barışı engellemekle kalmadığını, adalet ve demokrasiyi de uygulamalarıyla katlettiğini iddia ederek, iktidardan gönderilmesinin zamanının geldiğini savundu.

Barışı yeniden inşa etme adına, insan haklarını ve demokrasiyi kurumsallaştırma adına kavgaya devam edilmesi gerektiğini, gençlere bu konuda büyük görevler düştüğünü söyleyen Yorgancıoğlu, bunların başarılması için birlik ve dayanışma içinde bütün toplumsal kesimleri kucaklayarak yürümenin şart olduğunun altını çizdi.

Yorgancıoğlu, ülkeye sevdalı olan gençlerle verilen mücadelenin başarıya ulaşılacağından emin olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 611 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler