1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP'DEN KUMARA 'RET'
CTPDEN KUMARA RET

CTP'DEN KUMARA 'RET'

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, KKTC yurttaşlarının kumarhanelere girişine karşı olduklarını söyledi.

A+A-

 

 

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, KKTC yurttaşlarının kumarhanelere girişine karşı olduklarını söyledi.

 

Yorgancıoğlu, bu konuda bazı siyasilerin topluma yanlış mesaj verme girişiminde bulunduğunu belirtti.

 

Konuyla ilgili olarak bugün yazılı bir açıklama yapan Yorgancıoğlu, Cumhuriyet Meclisi genel kuruluna hükümet tarafından getirilen Şans Oyunları Yasa Tasarısı’nın ivedilik istemiyle oylaması sırasında CTP milletvekillerinin olumlu oy verdiği algısını yaratma yönündeki söylemlerin gerçekleri yansıtmadığını belirtti.

 

Yorgancıoğlu, “siyasi rant uğruna yapılan bu tür söz oyunlarının bazı yayın organları tarafından istismar edildiğini” savunarak “CTP-BG’nin bu konudaki tutumu açık ve nettir. KKTC yurttaşlarının kumarhanelere girmesine her zaman karşı çıktık ve çıkmaya devam ediyoruz. UBP hükümetinin getirdiği yasa tasarısına ret oyu vereceğimizi basın tarafından sorulan soru üzerine ilk günden açıklamıştık. Buna rağmen CTP-BG’yle ilgili farklı bir imaj yaratmaya çalışmak siyasi etikle bağdaşmaz” dedi.

 

Partisinin hükümette olduğu dönemde de KKTC yurttaşlarının kumarhanelere girişine olanak sağlanması yönünde girişimler yapıldığını, bazı siyasi partilerin o dönemde de buna destek verdiğini anımsatan Yorgancıoğlu, bu konuda hiçbir şekilde taviz verilmediğini ve verilmeyeceğini vurguladı.

 

Özkan Yorgancıoğlu, “Hükümet, yurttaşların kumarhanelere girişini yasallaştırmak yerine, bu toplumsal yaranın daha da derinleşmemesi için gerekli denetimlerin yapılmasını sağlamalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler