1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP'DEN 'EMEKÇİ KADINLAR PANAYIRI'
CTPDEN EMEKÇİ KADINLAR PANAYIRI

CTP'DEN 'EMEKÇİ KADINLAR PANAYIRI'

CTP - BG Girne Kadın Örgütü, 10 Mart’ta “Emekçi Kadınlar Panayırı”nın ikincisini gerçekleştirecek

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP - BG) Girne Kadın Örgütü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle geçen yıl Girne’de ilki gerçekleştirilen “Emekçi Kadınlar Panayırı”nın ikincisini bu yıl 10 Mart Cumartesi günü Girne Barış Parkı’nda gerçekleştirecek.

CTP Girne Kadın Kolları’ndan yapılan açıklamaya göre, etkinlik ile, işsizliğin ilk hedefi olan kadınların emeğini değerlendirmek için bir ortam yaratıldığı ve aynı zamanda ülkenin içinde bulunduğu sosyo - ekonomik - siyasal sorunların sonuçlarını daha ağırlıklı hisseden kadınlara bir soluk aldırmanın amaçlandığı kaydedildi.

Açıklamada, panayırda sivil toplum örgütlerinin kurulacak stantlarda kermes ve/veya kadın hakları ile ilgili kendi görüşlerini broşür ve pankartla ifade edebilecekleri, etkinlik gerçekleştirip, örgütlerini tanıtabilecekleri belirtildi.

Kadınların bireysel olarak da kendilerine ayrılan stantlarda kendi ürettiklerini satabilecekleri ifade edilen açıklamada, şirketlerin de günün anlamına yönelik stant açabilecekleri ifade edildi.

Panayırın, müzik ve çocuklara yönelik etkinliklerle “şenleneceği” de kaydedilen açıklamada, etkinliğin sivil toplum örgütlerinin faaliyet, panel, sergi gibi katkıları ile zenginleşeceği belirtildi.

Panayırda stant almak ve/veya etkinlik sergilemek isteyen sivil toplum örgütleri ve bireylerin Dr. Özay Kalyoncu (0533 865 73 73), Özlem Öktem’e (0548 888 00 44) ulaşabilecekleri belirtildi.
Bu haber toplam 581 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler