1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP'DEN ELEKTRİK EYLEMİNE DESTEK
CTPDEN ELEKTRİK EYLEMİNE DESTEK

CTP'DEN ELEKTRİK EYLEMİNE DESTEK

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), Ekonomik Örgütler Platformu’nun (EÖP) elektrik zammının geri alınması talebiyle başlatacağı eyleme destek verdi. CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin her icraatıyla ülkede yaşam

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), Ekonomik Örgütler Platformu’nun (EÖP) elektrik zammının geri alınması talebiyle başlatacağı eyleme destek verdi.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin her icraatıyla ülkede yaşam kalitesinin geriye gittiğine vurgu yaparak, bir yandan gelir düzeyi düşerken bir yandan da temel üretim girdilerine yapılan insafsız zamlar sayesinde ekonominin tamamen iflas noktasına geldiğini kaydetti.

Akaryakıtın sürekli zamlandığını, elektriğe yapılan son zamların ise toplumun her kesiminde deprem etkisi yarattığını ifade eden Yorgancıoğlu, emek örgütlerinin yanı sıra üretim, hizmet ve ticaret sektörlerinde faaliyet gösterenlerin de ayaklanma noktasına gelmesinin dikkat çekici olduğunu belirtti.

“EÖP’nun eylem kararı bu ülkede uygulanmak istenen ekonomik tedbirlerin plansızlığının ve ekonomik akla uygun olmamasının kanıtıdır” diyen Yorgancıoğlu, son iki buçuk yıldır hükümette olan UBP’nin sadece çalışanların ekmeğini küçültmekle kalmadığını, her düzeydeki işletmeleri de batma noktasına sürüklediğini vurguladı.

Hükümetin elektriğe yüzde 36’ya varan zam yaparak bir tür “Ali-Cengiz Oyunu” oynamaya kalkıştığını anlatan CTP-BG lideri Özkan Yorgancıoğlu şunları kaydetti:

“Seçime girerken söylediklerinin tamamen tersini yapmakla nam salmış, halkına yalan söylemekten utanmayan UBP, toplumsal değerleri birer birer elden çıkarmak için her türlü oyunu deniyor. Elektrik zammını yaparak halkımızı zaten zorlanarak ödediği elektrik faturalarını ödeyemez hale getiren hükümet, diğer yandan da KIBTEK’e dönük bir tepki yaratmanın hesaplarını yapıyor. Yapılan zammın sorumluluğunu KIBTEK’e yüklemek suretiyle, elektriğin özelleştirilmesi lobisine psikolojik destek sağlamaya çalışıyor. Ancak halkımızın bu tür Ali-Cengiz Oyunlarına karnı toktur.”

Hükümetin ‘halk karşıtı’ icraatlarına karşı bölük pörçük değil, ‘tek yumruk’ halinde karşı çıkılması gerektiğine de işaret eden CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bu amaçla farklı kesimlerin ortak paydalarda bir araya gelmesinin önemine vurgu yaptı.

EÖP’nun elektrik zammına karşı başlattığı eyleme partisinin aktif destek vereceğini kaydeden Yorgancıoğlu, Kıbrıs Türk Halkı’nın bu topraklarda eriyip yok olmasına karşı her türlü mücadeleyi vermeye ve ‘ilkeli eylem birlikteliği’nin sağlanması konusunda üzerilerine düşeni yapmaya kararlı olduklarını bildirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 994 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler