1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. CTP ve EDON Derinya'da eylem yaptı
CTP ve EDON  Derinya'da eylem yaptı

CTP ve EDON Derinya'da eylem yaptı

EDON ve CTP gençlik örgütleri, Derinya Kapısı’nda dün, Kıbrıs sorununa çözüm bulunması, adanın yeniden birleşmesi ve Derinya Kapısı’nın açılması taleplerini dile getirdikleri etkinlik düzenledi

A+A-

EDON ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) gençlik örgütlerinin, Derinya Kapısı’nda dün, Kıbrıs sorununa çözüm bulunması, adanın yeniden birleşmesi ve Derinya Kapısı’nın açılması taleplerini dile getirdikleri etkinlik düzenledikleri bildirildi.

Alithia gazetesi, EDON tarafından 15 günlük yeniden yakınlaşma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikte, EDON Mağusa Genel Sekreteri Andreas Panayotu’nun Kıbrıslı Türkler ile Kıbrıslı Rumların birleşik bir Kıbrıs’taki gelecekle ilgili ortak düşlerinden bahsettiğini yazdı.

ctp-msa1.jpg

Habere göre, “Cyprus-International Union of Socialist Youth” (Uluslararası Sosyalist Gençlik Birliği-Kıbrıs) temsilcisi Güner Gülhan da, Derinya Kapısı’nın açılması konusunda Kıbrıslı Rumlarla birlikte ortak arzu içerisinde olduklarından bahsederek, “Derinya Kapısı’nın açılmasıyla adanın yeniden birleşmesi sürecinin hızlanmasını umut ettiklerini” kaydetti.

Öte yandan Haravgi gazetesi de, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum gençlerin dün, Lefkoşa’da bisiklet sürdüklerini yazdı.

Gazete “Barış İçin Pedal Çeviriyoruz” sloganıyla yapılan etkinlikte, barış ve yeniden birleşme mesajı verildiğini yazdı.

 

 

Fotoğraflar sosyal medya

 

Bu haber toplam 1085 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler