1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP ULUSLARARASI KONFERANSTA TEMSİL EDİLDİ
CTP ULUSLARARASI KONFERANSTA TEMSİL EDİLDİ

CTP ULUSLARARASI KONFERANSTA TEMSİL EDİLDİ

CTP-BG Kadın Örgütü “14. Sığınaklar ve Danışma / Dayanışma Merkezi Kurultayı”na katıldı

A+A-

 

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Kadın Örgütü, 19-21 Kasım 2011 tarihinde Nevşehir’de düzenlenen “14. Sığınaklar ve Danışma / Dayanışma Merkezleri Kurultayı’na” katıldı. Türkiye’nin her yerinde kadına yönelik aile içi şiddete karşı mücadeleyi öngören ve her yıl Türkiye’nin bir başka ilinde yapılan ve bu yıl “sığınaksız bir dünya” sloganıyla geçekleşen kurultayda, kadına karşı şiddet konusunda güncel politikalar, yasalar ve uygulamaların tartışıldı.

Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) konusunda eğitim alan CTP-BG Kadın Örgütü, Basın-Yayın Sekreteri, Dilek Ceylanlı konferansa gözlemci olarak katıldı.

Kurultayda, “Erkeklerin şiddetine karşı mücadele “Türkiye’de Sosyal Hizmetler ve Kadın Algısı”, “Engelli Kadınlar ve Danışma / Dayanışma Merkezleri / Sığınaklar” konularında sunumlar yanında, “Kadın Örgütlerinde karar mekanizmaları, gönüllülük, bilinç yükseltme “Engelli Kadın ve Ayrımcılıkla Mücadele”, “Dayanışma Merkezi ve Sığınak Uygulamaları” ile “Yerel Yönetimlerin Kadına Karşı Şiddetle Mücadeledeki Rolü ve Kadın Örgütlerinin Olumlu Uygulamalarının Güçlendirilmesi” konularında atölye çalışmaları yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 896 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler