1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP TİYATROLARI ZİYARET ETTİ
CTP TİYATROLARI ZİYARET ETTİ

CTP TİYATROLARI ZİYARET ETTİ

CTP-BG yetkilileri, Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nu ayrı ayrı ziyaret etti.

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP-BG) yetkilileri, Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nu ayrı ayrı ziyaret etti.

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, sanata verdikleri öneme dikkat çekerek, çalışmaları yerinde görmek istediklerini kaydetti.

Tiyatro Binası’nın olmamasının ciddi bir sorun olduğunu kaydeden Akansoy, bu konuda yapılacak çalışmalara destek vereceklerini belirtti.

CTP Milletvekili Arif Albayrak da tiyatronun, kültür sanatın vazgeçilmez öğesi olduğunu ifade ederken, CTP üyesi ve Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları eski müdürü Mehmet Ulubatlı da Tiyatro binasının yapımı için yetkililerden ısrarcı olmalarını istedi.

YOZCU

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürü Hakan Yozcu da bakanlığın, tiyatro binası yapımı konusunda ciddi bir çalışma başlattığını belirterek, “Bakanlık, bu yaraya son verme düşüncesinde” dedi.

ERSOY

LTB Kültür Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy da, tiyatro binası eksikliğini dile getirdi. Ülkede kritik bir dönemden geçildiğini ancak bütçede ilk kısıtlamanın her zaman kültür sanatta yapıldığını kaydeden Ersoy, kültür sanata önem verilmesini istedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler