1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP SDP İLE ORTAK ETKİNLİK DÜZENLEYECEK
CTP SDP İLE ORTAK ETKİNLİK DÜZENLEYECEK

CTP SDP İLE ORTAK ETKİNLİK DÜZENLEYECEK

CTP-BG ile Alman Sosyal Demokrat Partisi önümüzdeki yıl Kıbrıs ’ta ortak etkinlik düzenleme kararı aldı.

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) ile Alman Sosyal Demokrat Partisi önümüzdeki yıl Kıbrıs ’ta ortak etkinlik düzenleme kararı aldı.

Alman Sosyal Demokrat Partisi’nin kurultayına katılmak amacıyla Berlin’de bulunan CTP-BG heyeti buradaki temaslarını tamamladı. Kurultay çerçevesinde farklı ülkelerden liderlerin katıldığı uluslararası konferansta CTP’yi temsil eden heyet, temasları çerçevesinde Berlin’de bulunduğu süre içerisinde SDP Genel Başkanı Sigmar Gabriel ile Dış İlişkiler Sekreteri Achim Post ve Türkiye kökenli Alman politikacılarla görüştü. Görüşmelerde Kıbrıs sorununa çözüm bulunması hedefiyle sürdürülen müzakereler ve Kıbrıslı Türklerin Avrupa Birliği ile olan ilişkileri ele alındı.

Görüşmelerde CTP ile Almanya Sosyal Demokrat Partisi arasındaki işbirliklerinin artırılmasına karar verilirken önümüzdeki yıl içinde iki partinin Kıbrıs’ta birlikte organize edeceği bir etkinlik düzenlenmesinde mutabık kalındı.

Bu akşam adaya dönmesi beklenen CTP-BG Lefkoşa Milletvekili ve Dış İlişkiler Sekrereteri Özdil Nami Başkanlığındaki heyette CTP-BG Dış İlişkiler Komitesi üyeleri Fazilet Özdenefe Kürşat ve Ünal Fındık da yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler