1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP ÖRGÜTÜ İLK BİNASINA SAHİP ÇIKTI
CTP ÖRGÜTÜ İLK BİNASINA SAHİP ÇIKTI

CTP ÖRGÜTÜ İLK BİNASINA SAHİP ÇIKTI

CTP’nin ilk ocak örgüt binası olan Boğaziçi örgüt binasının yeniden aktif hale getirilmesi için tadilat başlayacak

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Boğaziçi örgütü dayanışma gecesi düzenlendi. Perşembe gün düzenlenen yemekte yapılan açıklamada, amacın CTP’nin ilk ocak örgüt binası olan Boğaziçi örgüt binasının yeniden aktif hale getirilmesi için tadilat yapmak olduğu açıklandı.

Perşembe gün Boğaziçi köyünde düzenlenen dayanışma geçesine Parti başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Mağusa milletvekilleri Ferdi Sabit Soyer, Sonay Adem, Teberüken Uluçay ve İskele miletvekili Önder Sennaroğlu da katıldı.

 

ÇAKICI BİNAYI ALMAYA ÇALIŞTI

Gecede muhabirimize kısa bir açıklama yapan, Boğaziçi Ocak Başkanı Ahmet Yanmaz, bu örgüt binasının kirasının Mağusa ilçesi tarafından karşılandığını belirterek kendilerinin 18 ay önce göreve geldiğini belirtti. Yanmaz, göreve geldiklerinde binanın kirasının 30 TL den 35 kiraya çıktığını bilmediklerini ve arada fark olarak kalan 5 TL gibi bir rakamın biriktiğini belirtti. Tüm bunlardan habersiz olduklarını belirten Yanmaz, üyelerden topladıkları aidat ve bağışlarla binanın tadilatına başladıklarını ve kullanılır hale getirdiklerini anlattı. Yanmaz, binanın artık kullanılabilir hale gelmesinin ardından arada kira farkı olarak bulunan 5 TL’lik rakamlardan dolayı TDP başkanı Mehmet Çakıcı’nın bu konuyu öğrendiğini ve binayı almaya çalıştığını belirtti. Yanmaz, bu durum karşısında binanın kirasının 35 TL olduğunu öğrendiklerini ve binalarına sahip çıktıklarını belirtti. Şu anda binanın iç düzenlemesinde bazı eksikler kaldığını söyleyen Yanmaz, Perşembe gün düzenledikleri gecede kalan gelirin bu binanın eksiklerinin giderilmesini sağlayacaklarını belirtti.

 

“GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Ahmet Yanmaz, CTP Mağusa örgütünün ilk sahip olduğu örgüt binası olan Boğaziçi (Lapatos) örgüt binasının tüm parti tarafından sahip çıkılması gereken bir bina olmasını belirterek, geceye katılımdan memnun olduklarını belirtti. Yanmaz, düzenlenen dayanışma gecesinde katılımın iyi olmasından dolayı bölge halkının memnun olduğunu ve bu geceyi geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini de müjdeledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 773 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler