1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP MECLİS ÜYELERİ'NDEN BULUTOĞLULARINA MEKTUP
CTP MECLİS ÜYELERİNDEN BULUTOĞLULARINA MEKTUP

CTP MECLİS ÜYELERİ'NDEN BULUTOĞLULARINA MEKTUP

Lefkoşa Türk Belediyesi belediye Meclisinin CTP’li üyeleri, Belediye meclis toplantısına katılmama gerekçelerini LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’na ilettikleri bir mektupla açıkladılar

A+A-

 

Lefkoşa Türk Belediyesi belediye Meclisinin CTP’li üyeleri, Belediye meclis toplantısına katılmama gerekçelerini LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’na ilettikleri bir mektupla açıkladılar. CTP’li üyelerin Bulutoğluları’na verdikleri mektubun tam metni şöyle;

 

 

 

LEFKOŞA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINI NASIL ÖDEYECEĞİNİZİ

GÜNDEME GETİRİN HEMEN TOPLANTIYA GELELİM

 

 

Sayın Cemal Bulutoğluları,

 

CTP-BG meclis üyelerinin tüm uyarılarına rağmen Lefkoşa Türk Belediyesi’ni savurgan ve ekonomik akıldan uzak yönetim anlayışınızla içine düşürdüğünüz mali çıkmaz Belediye Emekçileri Sendikası’nın yılbaşından itibaren başlattığı eylemlerle kamuoyunun gündemine taşınmış ve bugün Lefkoşa’da gelinen noktada halk sağlığı ve çevre büyük tehlike altına atılmıştır. Üzerinize düşen önlemleri almak yerine hala daha popülist yaklaşımlarınıza devam etmekte ve yaşanan sorunu çözmeden uzak birtakım gündemlerle belediye meclisini toplantıya çağırmaktasınız. Son olarak 11 Mayıs 2012’de çağrı yaptığınız toplantı gündeminde sunduğunuz önerilerin birçoğu meclis kararı olmaksızın sizin derhal uygulayabileceğiniz konulardır. Üzülerek belirtmeliyiz ki LTB’yi içine soktuğunuz çıkmazı aşmak için sunmuş olduğunuz öneriler de sorunu çözecek nitelikte değildir.

 

Personel konusunda tam yetkilisiniz. Belediye Meclisinin personel ile ilgili herhangi bir konuda karar verme yetkisi bulunmamakla birlikte bu konuda vereceği herhangi bir karar yetki aşımıdır ve hükmen geçersizdir.  Personel ile ilgili tedbir almak istiyorsanız bunu hemen yapabilirsiniz. Herhangi bir meclis ve/veya komite kararına ayrıca yetkilendirilmeye ihtiyacınız yoktur.

 

Bütçe yapısında öngördüğünüz tedbirler konusunda ise size şunu sormak isteriz: Hangi Bütçe?

2012 yılının neredeyse ilk yarısını geride bıraktığımız bu günlerde henüz 2012 yılı bütçesini yapmamış olduğunuzun farkında değil misiniz? Olmayan bir bütçede hangi tasarruf önlemine gidebilmek için meclis kararına ihtiyaç duyduğunuzu lütfen açıklar mısınız? Bütçe komisyonunu çalıştırmak için daha neyi bekliyorsunuz?

 

Sorunu çözmekten ve gündem değiştirmek için yaptığınız tüm bu önerilerin, çalışanlarının maaşlarını ödemek veya mali krizi aşmak için herhangi bir mantıklı temeli olmadığını sizin de bildiğinizi düşünüyoruz.  2012 yılı bütçenizi derhal hazırlayın, belediyenin nakit akışını gösteren verileri, gelir-gider hesaplarını, tüm şubelerde bekletildiğini bildiğimiz ve hâlihazırda ödemekle yükümlü olduğunuz borçların toplamını ayrıca personelin maaşlarını hemen nasıl ödeyebileceğinizi gösteren önerilerinizi bizlere ulaştırıncaya kadar çağrı yaptığınız meclis toplantılarına CTP-BG meclis üyeleri olarak katılmayacağımızı belirtiriz.

 

CTP-BG Meclis Üyeleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler