1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP LEFKOŞA İLÇE BAŞKANI SEYLANİ İSTİFA ETTİ
CTP LEFKOŞA İLÇE BAŞKANI SEYLANİ İSTİFA ETTİ

CTP LEFKOŞA İLÇE BAŞKANI SEYLANİ İSTİFA ETTİ

CTP Lefkoşa İlçe Başkanı Ali Seylani, ilçe başkanlığı görevinden istifa etti.

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP) Lefkoşa İlçe Başkanı Ali Seylani, ilçe başkanlığı görevinden istifa etti.
Seylani, YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada, istifasını yazılı olarak parti genel başkanına sunduğunu, bu yazıda gerekçelerini de detaylı olarak anlattığını söyledi.
Özellikle hükümetin özelleştirme adımları, Kıbrıs Türk kimliğinin ortadan kaldırılmak istenmesi konularında daha etkin muhalefet beklentisini olduğunu belirten Seylani, “İlçe başkanlığımdan istifa kararım bu yönde bir mesaj verme amacıyladır. Partimin bu yönde çok daha kararlı ve net bir duruş sergilemesi yönünde beklentim vardır” dedi.
Bu kararının hiçbir şekilde Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden ayrılmak anlamına gelmediğinin altını çizen Ali Seylani, “Fikirlerimiz ve eylemlere katkımızla, mücadelemiz Cumhuriyetçi Türk Partisi’nde sürecektir, Parti Meclisi’ndeki görevimi de sürdürecek,  görüşlerimi paylaşmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

YORGANCIOĞLU DOĞRULADI

YENİDÜZEN’in istifa ile ilgili görüşünü aldığı CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu şunları söyledi: “Ali Seylani arkadaşımız, ilçe başkanlığı görevinden istifasıyla ilgili mektubunu bizlere sunmuştur. Doğrudur. Bu yönde bir karar vermiş ve sebeplerini de bize iletmiştir. Biliyoruz ki, partimizin bir değeri olarak, mücadelesini yine CTP içerisinde sürdürecektir. Partilerde zaman zaman böyle gelişmeler olabiliyor. Partimiz, kendi organları içerisinde, bu gelişmeleri de değerlendirecek, düşünce ve proje üretmeye, ülkeyi aydınlık yarınlara taşımak için beraberlik içerisinde mücadeleye devam edecektir. UBP hükümeti ülkeyi tam anlamıyla uçuruma sürüklemeye çalışırken, bu mücadelemizi ve dayanışmamızı çok daha yükseltmekten başka çare yoktur.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler