1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP LEFKE'DE HALK İLE BULUŞTU
CTP LEFKEDE HALK İLE BULUŞTU

CTP LEFKE'DE HALK İLE BULUŞTU

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, dün, (4 Ağustos Perşembe) CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami, Güzelyurt milletvekilleri Fatma Ekenoğlu, Mehmet Çağlar, CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, L

A+A-

CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu Lefke’yi ziyaret etti

 

“Lefke, bir an önce çıkmaz sokak olmaktan kurtarılmalı”

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, dün, (4 Ağustos Perşembe) CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami, Güzelyurt milletvekilleri Fatma Ekenoğlu, Mehmet Çağlar, CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, Lefke Bucak Başkanı Vehit Nekipzade yanında İlçe ve Bucak örgütü yöneticilerinden oluşan heyetle birlikte Lefke’yi ziyaret etti.

Sabah erken saatlerde CTP-BG Lefke Bucak örgütü binasında hazır bulunan partililerle buluşan ve bir süre sohbet eden Yorgancıoğlu, ardından kendisine eşlik eden heyetle Lefke çarşısındaki iş yerlerini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Zafer’i de makamında ziyaret eden Yorgancıoğlu, Mehmet Zafer’le Lefke’nin sorunlarına ilişkin kısa bir süre sohbet ettikten sonra belediye çalışanlarıyla bir araya geldi ve çalışmalarına ilişkin bilgi aldı, başarı dileklerini sundu.

CTP-BG heyeti daha sonra, Lefke Kaymakamlığı ve Lefke’deki devlet dairelerine de giderek çalışanlarla sohbet etti.

Lefke kent içi ziyaretinin ardından Gemikonağı Sanayi Bölgesi’ne geçen CTP-BG heyeti burada da sanayi esnafının sorunlarına ilişkin gözlemde bulundu ve esnafın şikâyetlerini dinledi, sorunları konusundaki önerilerini görüş ve düşüncelerini aldı.

 

“LEFKE AB YARDIMI ALIYOR AMA…”

 

Avrupa Birliği katkıları ile devam etmekte olan tadilat projeleri nedeni ile Lefke kent merkezi şantiye görünümünü andırıyor. Lefke’nin Osmanlı mimarisini yansıtan ve neredeyse yıkılmaya yüz tutmuş binaları Avrupa Birliği projeleri çerçevesinde orijinaline uygun şekilde tamir ediliyor. Lefkeliler AB projeleri ile Lefke’nin çehresinin yenilenmesinden memnun ancak, KKTC hükümetinin ilgisizliğinden ise şikâyetçi. Lefkeli yurttaşlar, kendilerini ziyaret eden CTP-BG Genel Başkanına, UBP hükümetinin, Lefke’nin gelişimine ilişkin hiçbir projesinin olmamasından yakındı ve Lefke’nin çıkmaz bir sokak olmaktan çıkması için Aplıç kapısının bir an önce açılması gerektiğine işaret etti. İşsizliğin önde gelen sorunlardan biri olduğunu kaydeden vatandaşlar, işyerlerinin ardı ardına kapandığını kaydederek, endişelerini, “artık aramızda işsizlik nedeniyle evine ekmek götürememe endişesi taşıyanlar var” sözleriyle dile getirdiler.

 

BELEDİYE BİNASI ÇÖKÜYOR

 

Lefke Belediyesinin İdari binasının bitişiğindeki Lefke Belediye Pazarı binasının atıl vaziyette ve tavanı çökmüş bakımsız bir durumda bırakıldığına işaret eden Lefkeli vatandaşlar, “Belediyenin gücü yoksa o zaman bu binaların kurtarılması ve halkın hizmetine sunulması için devlet niye tedbir almıyor. Belediye Başkanlığı kendi binasının kurtarılması için bile girişimde bulunmaktan aciz mi?” diye sordular.

 

PETROL DOLUM TESİSLERİNİ İSTEMİYORLAR

 

Lefkeliler, bölgelerini ziyaret eden CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’na, son zamanlarda gündem konusu haline gelen petrol dolum tesisi inşası ile ilgili endişelerini de aktardılar. Ekonomik canlanmanın, doğallığı bozulmamış bölgenin eko-turizm yatırımları ile gerçekleşeceğine işaret eden vatandaşlar, “yoksa CMC’nin bıraktığı devasa çevre sorununun ve kirliliğine bir başkasını katmakla bu yöre insanına hizmet getirildiğini iddia edilemez” diye konuştular.

 

YORGANCIOĞLU: GÖREVİMİZ SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLMAK

 

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise Lefkeli yurttaşlarla sohbetlerinde, “sorunların takipçisi olmak görevimizdir” dedi. Yorgancıoğlu, kent ve bölge ziyaretlerinin devam edeceğini, halkın sorunlarını mümkün olduğunca, halkın içinde dolaşarak doğrudan tespit etmek için zaman ayıracaklarını dile getirdi. Yorgancıoğlu, “Gerek kentlerimizin ve köylerimizin, gerekse halkımızın sorunlarını yalnızca öğrenmek değil, bu sorunları gündemde tutmak ve çözümüne katkı koymak için elden geleni yapmak prensibiyle hareket etmekteyiz” şeklinde konuştu.    

   

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler