1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
CTP KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

CTP KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Lefkoşa İlçesinden bir heyet, Alayköy ve Düzova’yı ziyaret etti.

A+A-

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesinden bir heyet, Alayköy ve Düzova’yı ziyaret etti.

CTP Basın Bürosundan verilen bilgiye göre CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Alayköy’de köy halkına hitaben yaptığı konuşmada hükümetin uygulamalarıyla halkın perişan olduğunu savundu ve hayat pahalılığının ücretlere yansıtılma uygulamasının dondurulması ve petrol fiyatlarındaki artışın halkın alım gücünü azalttığını söyledi.

Yorgancıoğlu, vatandaş olmayanlara işyeri açma imkanı verecek yeni bir yasal düzenleme hazırlıklarının yapıldığını belirterek, böyle bir yasal değişikliğin esnafı perişan edeceğini savundu.

Kıbrıs konusu ile ilgili olarak ise Yorgancıoğlu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun çapraz oy konusunda direnerek zaman kaybına neden olduğunu kaydetti.

Düzova ziyaretinde ise CTP Milletvekili Özdil Nami, Rum tarafının zamana oynama politikası uyguladığını ve bunun Türk tarafınca bozulamadığına işaret etti.

2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat döneminde müzakerelerde önemli ilerlemeler sağlandığını savunan Nami, çözüm yolunun açılması için, takip edilmekte olan politikaların değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

CTP Milletvekili Kadri Fellahoğlu ise Lefkoşa Türk Belediyesinde son dönemde yaşananlardan, yalnız Belediye Başkanı’nı değil UBP hükümetinin de sorumlu tuttu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler