1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP KALKANLI OCAK KONGRESİ YAPILDI
CTP KALKANLI OCAK KONGRESİ YAPILDI

CTP KALKANLI OCAK KONGRESİ YAPILDI

Kongrede, Kalkanlı Ocak Örgütü üyelerinin yanı sıra, CTP Güzelyurt İlçe yöneticileri ile bölge milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet Çağlar da hazır bulundu.

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Kalkanlı Ocak Kongresi dün akşam Kalkanlı’da yoğun katılımla gerçekleşti.

Kongrede, Kalkanlı Ocak Örgütü üyelerinin yanı sıra, CTP Güzelyurt İlçe yöneticileri ile bölge milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet Çağlar da hazır bulundu.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunlara dikkat çekti, bu sorunların üstesinden gelinebilmesi için örgütlülüğün önemini vurguladı. Eraslan, hem Kıbrıs sorununun çözümü konusunda adım atılması, hem de demokratik ve sosyal hakların ileri taşınması için mücadelenin şart olduğunu vurguladı ve “halkımızın sorunlarının aşılması için halkımızla ve örgütlü bulundukları sendikalar ile sivil toplum kuruluşları ile birlikte, hem sokakta hem de parlamentoda mücadele vereceğiz” dedi.

Kongrede birer konuşma yapan bölge milletvekilleri Dr. Fatma Ekenoğlu ile Prof. Dr. Mehmet Çağlar ise yasama faaliyetlerine ilişkin olarak partilileri bilgilendirdiler. Gündemde bulunan Özelleştirme Yasa Tasarısının, özelleştirme ile herhangi bir alakasının bulunmadığını anlatarak, UBP hükümeti tarafından Meclis’ten geçirilmek istenen yasanın tam bir “Kıbrıs Türk halkının varlıklarını peşkeş çekeme yasası” olduğunu anlatan milletvekilleri, CTP’nin bu yasa tasarısına yönelik sert bir muhalefeti hem örgütlemek hem de gerçekleştirmek ile karşı karşıya olduğunun altını çizdiler. 

Kalkanlı Ocak Kongresinde yapılan seçimle, Ocak Başkanlığına yeniden Uğur Kısaoğlu  getirildi. Ocak Yönetim Kurulunun diğer üyeleri ve görevleri ise şöyle: Sekreter Muhittin Dönmezsoy, Sayman Osman Kısaoğlu, Yerel Yönetim Sorumlusu Sultan Doru, Faal Üye Hasan İzdağ, Kadın Örgütü temsilcisi Alev İzdağ ve Gençlik Örgütü temsilcisi ise Ramadan Öcal.

 Kalkanlı Ocak Kongresi yapılan seçimin ardından, kongre üyelerinin çeşitli konulara ilişkin dilek ve temennilerini dile getiren konuşmaları ile tamamlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 884 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler