1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP HALKLA BULUŞTU
CTP HALKLA BULUŞTU

CTP HALKLA BULUŞTU

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi, bölgedeki yerleşim birimlerine başlattığı ziyaretlere Gaziköy, Meriç ve Yiğitler’le devam etti. CTP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi, bölgedeki yerleşim birimlerine başlattığı ziyaretlere Gaziköy, Meriç ve Yiğitler’le devam etti.

 

CTP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu başkanlığındaki CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyetinde Genel Sekreter Asım Akansoy, MYK üyeleri, bölge milletvekilleri ve parti yetkilileri de yer aldı.

 

Gaziköy’de vatandaşlara hitaben konuşan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP’nin halka verdiği sözleri tutmamaya devam ettiğini, göreve başlar başlamaz seçim dönemi verdikleri sözlerin tersini yaptıklarını savundu.

 

Eşel mobil uygulamasının durdurulması, emekli maaşlarından vergi alınmasının bunların en bariz örnekleri olduğunu ileri süren Yorgancıoğlu, şimdi de verdikleri tüm sözlere ve yapılan onca istihdama karşın KTHY’de hala yüzlerce insanın işsiz olduğunu kaydederek bunun kabul edilir bir durum olmadığını ifade etti.

 

Yorgancıoğlu, hükümetin meclise getirdiği af yasasına da değinerek, bunun işsizlik ve ekmek kavgasıyla ilgili adaletsiz bir şekilde gelişen süreci ve sigortalarla ilgili anomaliliği derinleştireceğini öne sürdü.

 

Sigortalarda yaşanan sıkıntıların aşılmasının yolunun ise kayıt dışılığı ortadan kaldırmaktan geçtiğini belirten Özkan Yorgancıoğlu, CTP’nin vatandaşlık konusundaki hassasiyetlerinin net olduğunu ve yeni vatandaşlık yapılmasına karşı olduklarını dile getirdi.

 

Kıbrıs sorunundaki görüşmelere ve petrol krizine de değinen Yorgancıoğlu, doğal zenginliklerin federal devletin yetki alanında olacağına işaret ederek bunun için Cumhurbaşkanı Eroğlu ve Rum lider Hristofyas’ın bir an önce çözüme odaklanmaları gerektiğini söyledi.

 

Yiğitler köyünde ise CTP Dış İlişkiler Sekreteri ve Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami vatandaşlara hitap ederek, iç konular yanında Kıbrıs konusundaki gelişmelerle ilgili CTP-BG’nin görüşlerini aktardı.

 

Meriç köyünde ise heyetin sözcülüğünü yapan CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, af yasası ve vatandaşlık konusunda detaylı bilgiler aktardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler