1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP GREVDEKİ BES'İ ZİYARET ETTİ
CTP GREVDEKİ BESİ ZİYARET ETTİ

CTP GREVDEKİ BES'İ ZİYARET ETTİ

CTP - BG, bugün Lefkoşa Türk Belediyesi’ni ziyaret ederek, grevde olan BES ve çalışanlara destek belirtti

A+A-

 

 

CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında bir heyet, bugün Lefkoşa Türk Belediyesi’ni (LTB) ziyaret ederek, grevde olan Belediye Emekçileri Sendikası (BES) ve çalışanlara destek belirtti.

CTP - BG milletvekilleri, Lefkoşa ilçe yetkilileri ve LTB’nin CTP’li meclis üyelerinin de yer aldığı heyet, belediye önünde BES Başkanı Savaş Bozat, diğer sendika yetkilileri ve grevdeki çalışanlarla sohbet ederek mücadelelerinde başarı diledi.

YORGANCIOĞLU

Burada çalışanlara hitaben konuşan CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, LTB çalışanlarının haklı nedenlerle grevde olduklarını belirterek, kararlı ve inançlı şekilde sürdürdüklerini belirttiği mücadelelerinin başarıya ulaşması için ellerinden gelen her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını söyledi.

Partisinin her zaman emekten yana olduğunu, ülkede yasaların uygulanması ve çalışanların emeklerinin karşılığını almaları gerektiğini söylediklerini, söylemeye devam edeceklerini ifade eden Yorgancıoğlu, grevdeki çalışanlara başarı diledi, birlikte hareket edilmesi durumunda mücadelenin sonuç getireceğine olan inancını dile getirdi.

BOZAT

BES Başkanı Savaş Bozat da konuşmasında, geçen Çarşamba başlattıkları süresiz greve destek gelmeye devam ettiğini söyledi.

Geçen hafta Sendikal Platform yetkililerinin kendilerini ziyaret ederek desteklerini belirtmesinin ardından bugün de CTP - BG heyetinin ziyaretlerine gelmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden Bozat, parti yetkililerine destekleri için teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 687 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler