1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP GENÇLİK'TEN ŞOK EYLEM
CTP GENÇLİKTEN ŞOK EYLEM

CTP GENÇLİK'TEN ŞOK EYLEM

“PETROL DOLUM TESİSİNE HAYIR, YAŞASIN LALELERİMİZ” CTP-BG Girne Geçlik Örgütü Tepebaşı’nda düzenlenen, 8. Yorgos (Lale) Festivali töreninde, Turizm Bakanı Ünal Üstel’in kürsüde konuşma yaptığı sırada şok eylem yaptı. “Petrol

A+A-

 

 

“PETROL DOLUM TESİSİNE HAYIR, YAŞASIN LALELERİMİZ”

CTP-BG Girne Geçlik Örgütü Tepebaşı’nda düzenlenen, 8. Yorgos (Lale) Festivali töreninde, Turizm Bakanı Ünal Üstel’in kürsüde konuşma yaptığı sırada şok eylem yaptı. “Petrol Dolum Tesisine Hayır, Yaşasın Lalelerimiz” pankartı açan gençlere polis müdahale etmek istedi, tartışma çıktı. 

 

Tepebaşı’nda düzenlenen, 8. Yorgos (Lale) Festivali töreninde, CTP-BG Gençlik örgütü; “Petrol Dolum Tesisine Hayır, Yaşasın Lalelerimiz” yazılı pankart açarak, şok bir eylem gerçekleştirdi.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in, kürsüde konuşmasını gerçekleştirdiği sırada açılan pankart; alanda bulunan protokol ve halkın dikkatini çekti. Yaklaşık 10 dakika boyunca açık tutulan pankarta el koymak için polis müdahale etti.

CTP-BG Geçlik Örgütü Başkanı Ürün Solyalı, yaptığı konuşmada, eylemin anayasal bir hak olduğunu söyleyerek, polisin eyleme müdahale hakkının olmadığını belirti.

Polis ile gençlerin tartışmaları üzerine olay yerine gelen Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, pankartın indirilmemesi gerektiğini ve gençlerin eylem yapabileceğini polis mensuplarına dile getirdi.

Festival alanında bulunan ve tartışmanın olduğu alana gelen TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı da gençlerin yaptığı eylemi destekleyerek, “Eylem yerinde ve doğru bir eylemdir. Gençler eylemlerini burada yapmayacaklar da nerede yapacaklar” dedi.

CTP-BG Gençlik Örgütü ile polisin kısa süreli sözlü tartışmasının ardından pankart, polise teslim edilmeden; alkışlar eşliğinde kapatıldı. Pankartın kapatılmasının akabinde protokol festivalden ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1883 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler