1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP GENÇLİK'TEN KALECİK EYLEMİ
CTP GENÇLİKTEN KALECİK EYLEMİ

CTP GENÇLİK'TEN KALECİK EYLEMİ

CTP Gençlik'ten Kalecik eylemi CTP’li gençler, kamuoyunun büyük tepkisine yol açan petrol dolum tesisine ‘hayır’ demek için bir araya geldi. CTP-BG Gençlik Örgütü, dün Kalecik yol kavşağında UBP Hükümeti’nin izin verdiği petrol d

A+A-

 

 


CTP’li gençler, kamuoyunun büyük tepkisine yol açan petrol dolum tesisine ‘hayır’ demek için bir araya geldi. CTP-BG Gençlik Örgütü, dün  Kalecik yol kavşağında UBP Hükümeti’nin izin verdiği petrol dolum tesisini protesto etti. Pankart açan eylemciler, yoldan geçenlere bildiri dağıtarak UBP’nin kirli yatırımlarına karşı birlik çağrısı yaptı. Halkın ilgilisinin yoğun olduğu eylemde arabalarından inen vatandaşlar gençlerin yanına giderek, “Ölmek var dönmek yok, hep birlikte bu tesisin yapılmasına karşı çıkacağız” dedi.

Bölge halkını tedirgin eden ve turizm adası olan ülkemize hiçbir faydası olmayacağı çeşitli örgütlerin raporlarına da yansıyan tesis hakkında konuşma yapan Gençlik Kolları Başkanı Ürün Solyalı, hükümetin ekolojik dengeye, insana ve geleceğe saygı duymayan tutumunu eleştirdi. Solyalı, “Petrol dolum tesisinin önce Gemikonağı, sonra Yedikonuk’a yapılması kararını toplumun tüm karşı duruşlarına, haykırışlarına karşı direten ve ardından vazgeçtiğini söyleyen UBP Hükümeti, bizlere söyledikleri diğer yalanlar gibi bu kirli senaryodan da vazgeçmemiş ve şimdi de bunu Kalecik ve Karpaz halkına dayatmıştır” dedi.

UBP ISRARININ NEDENİNİ AÇIKLASIN!

Başbakan İrsen Küçük’ün topluma karşı açıkça hodri meydan çektiğini belirten Gençlik Kolları Başkanı Solyalı, “Bizler, bu tehlikeli oyuna karşı Gemikonağı’ndaydık, Büyükkonukta’ydık, Başbakanlık önündeydik, Tepebaşı’ndaydık ve toplumun bu olaya ses verdiği her yerdeydik. Bugün de Kalecik ve Karpaz halkının yanındayız ve kararlıyız. UBP’nin küçük, çirkin oyunlarına ve yalanlarına ne Karpaz halkını ne de Kıbrıs halkını oyuncak ettirmeyeceğiz” dedi.

 

Bu haber toplam 1260 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler