1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP EYLEMLERİNE GİRNE'DE BAŞLADI
CTP EYLEMLERİNE GİRNEDE BAŞLADI

CTP EYLEMLERİNE GİRNE'DE BAŞLADI

CTP-BG Girne İlçe Örgütü, Ulusal Birlik Partisi (UBP) hükümetinin siyasi ve ekonomik politikalarını protesto amacıyla bugün Girne’de yürüyüş eylemi gerçekleştirdi. “Umurunda mı?’ temalı eylem, saat 16:00’da Hirondel Çemberi’

A+A-

 

 

CTP-BG Girne İlçe Örgütü, Ulusal Birlik Partisi (UBP) hükümetinin siyasi ve ekonomik politikalarını protesto amacıyla bugün Girne’de yürüyüş eylemi gerçekleştirdi.

“Umurunda mı?’ temalı eylem, saat 16:00’da Hirondel Çemberi’nde yapıldı.

Eyleme, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, Girne İlçe Örgüt Başkanı Erkan Eminağa, bazı MYK üyeleri, milletvekilleri, ilçe kadın ve gençlik örgütü üyeleri katıldı.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile Girne İlçe Örgüt Başkanı Erkan Eminağa’nın birer konuşma yaptığı eylemde bir süre ellerinde pankartlarla Hirondel Çemberi’nde slogan atıp bildiri dağıtan eylemciler, daha sonra Bedrettin Caddesi’nden Mete Adanır Caddesi’ ne yürüyerek burada bulunan çemberde eylemlerine son verdiler.

Eyleme katılan eylemciler yürüyüş esnasında ellerinde;“Barış için, çözüm için gelecek için gımılda”, “Petrol dolum tesisine hayır yaşasın lalelerimiz”, “Özelleştirme yasasına hayır”, “Galabalık değil onurlu bir halkız”, “Yeni makam arabaları da gıcır”, “Benzine zam zam eşşeğe mi binelim?”, “Görüşmeler çökerse, dünya ile bağlantımız kopsa, bizi kümese kapatsalar ve vatandaşın hali umurunda mı?” şeklinde pankartlar taşıdılar.

YORGANCIOĞLU

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu yaptığı açıklamada, UBP Hükümeti’nin petrol dolum tesisinde olduğu gibi her zaman yasalara aykırı icraatlar yaptığını ifade ederek, yaptığı tek işin, “Tüketim maddelerine zam, insanların satın alma gücü geriletilme ve partizanlık” olduğunu söyledi.

Gelinen aşamada CTP-BG’nin UBP Hükümeti’nin tarafından yapılmakta olan icraatları halka eylem yaparak anlatmaya karar verdiklerini ifade eden Yorgancıoğlu, bugün Girne’den start verdikleri bu eyleme ileri günlerde Gazimağusa ve diğer yerleşim yerlerinde devam edeceklerini söyledi.

Kıbrıs sorununun Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun tutumu nedeniyle duvara tosladığını söyleyen Yorgancıoğlu, BM Kıbrıs Özel Sekteri’nin hazırlayacağı raporda geçmiş dönemlerde sadece Rum tarafı suçlanırken gelinen aşamada her iki tarafı suçlu göstermesi yanında, Türk tarafını ağırlıklı olarak sorumlu tutulacağına işaret etti.

Kıbrıs Türk halkını kara bir gelecek beklediğini kaydeden Yorgancıoğlu, ülkede olumsuz gelişmeler yaşanır ve halkın alım gücü düşerken UBP hükümetinin makam arabalarını değiştirdiğini, tüm yaşananlardan CTP-BG’nin umurunda olduğunu söyledi.

“Her gencimiz, kapanan dükkanlar, alım gücünün düşmesi, üreticilerin elinde kalan ürünler, sermayemizin el değiştirmesi, ülke doğal güzelliklerinin tahrip edilmesi, peşkeş çekilmesi ve Kıbrıs sorununun çözümsüz kalarak insanlarımızın geleceğe güven duyamaması bizim umurumuzdadır” diyen CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP’nin ulusal iradeyi temsil etmediğini belirterek bu durumun da umurları olduğunu söyledi.

CTP-BG’nin çevreye olan duyarlılığın nedeniyle, 1 Nisan’da petrol dolum tesislerin yapılacağı bölgede de eylem yapacağını açıklayarak, ülke, doğa ve çevreyi umursayan herkesi eyleme katılmaya çağırdı.

EMİNAĞA

CTP-BG Girne İlçe Örgüt Başkanı Erkan Eminağa ise Girne ilçe örgütünün ülkenin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik durumu halka anlatabilmek adına bugün Hirondel Çemberi’nde yürüyüş eylemi gerçekleştirdiğini belirterek, ülkedeki siyasetin çözüm noktasında ‘duvara tosladığı’nı belirtti.

“Görüşmelerin sona erdirilmesi, sona erdirilmesi için bir takım farklı yöntemler aranıyor. Tüm bunların yanı sıra ekonomik anlamda da ülkenin içinde bulunduğu karanlık yol insanları kara kara düşündürmektedir” diyen Eminağa, ülkede olumsuzluklar yaşanırken yöneticilerin sorunların çözümü yönünde anlaşılabilir bir öngörü ortaya koymadıklarını söyledi.

Ülkenin umursuzluk içinde bulunduğunu da ifade eden Erkan Eminağa, kendilerinin bu durumu umursadığını söyledi.

Erkan Eminağa, icraat ortaya koymaya çalışan UBP hükümetinin sorunlara çare üretme noktasında; “onursuz ve omurgasız” durduğuna da işaret ederek, gerçekler üzerinde politika yapmadığını söyledi ve hükümeti “Pinokyo Hükümeti” olarak nitelediklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler