1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP-BG’DEN KÖY ZİYARETLERİ
CTP-BG’DEN KÖY ZİYARETLERİ

CTP-BG’DEN KÖY ZİYARETLERİ

(CTP-BG) yetkilileri, ülkede yaşanan son siyasi gelişmeleri vatandaşlar ile birlikte değerlendirmek amacıyla başlattığı köy gezileri kapsamında Hamitköy, Haspolat ve Yeniboğaziçi’ni ziyaret etti.

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) yetkilileri, ülkede yaşanan son siyasi gelişmeleri vatandaşlar ile birlikte değerlendirmek amacıyla başlattığı köy gezileri kapsamında Hamitköy, Haspolat ve Yeniboğaziçi’ni ziyaret etti.

CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında Lefkoşa İlçesi heyeti, bölge milletvekilleri Kadri Fellahoğlu ve Özdil Nami'nin de katılımıyla Hamitköy ve Haspolat köylerini; Mağusa İlçesi heyeti ise bölge milletvekilleri Sonay Adem, Teberrüken Uluçay ve Arif Albayrak, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla Yeniboğaziçini ziyaret etti.

 

YORGANCIOĞLU: “ÜLKENİN HER YERİNİ YANGIN YERİNE DÖNDÜ”

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu gerçekleştirilen ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda UBP Hükümeti'nin ülkeyi yönetmekten aciz olduğunu ve ülkenin her yerinin yangın yerine döndüğünü ifade etti.

Kıbrıs Türk halkının iradesinin yok sayılarak ekonomik paketin Türkiye ile birlikte hazırlandığını savunan Yorgancıoğlu, “Başbakan İrsen Küçük'ün halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini ve ekonomik programın ülkedeki sivil toplum örgütleriyle birlikte hazırlanmadığını örgütlerin açıkladığını” belirtti.

Başbakan’ın 160 sivil toplum örgütü ile görüşerek hazırladığını söylediği ekonomik programdan sivil toplum örgütlerinin haberdar olmadığını söyleyen Yorgancıoğlu, "Hazırlanan paketten kendi milletvekillerinin bile haberi yok" dedi.

Ekonomik sıkıntılardan dolayı küçük esnafın zor günler geçirdiğini, resen vergilerle batırıldığını aktaran Yorgancıoğlu, iflas ettiğini açıklayan küçük esnafın Vergi Dairesi’ndeki prosedürden dolayı mağduriyetinin daha da çoğaldığını vurguladı.

 

MORMENEKŞE'DE BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

Öte yandan, CTP-BG Gazimağusa İlçe Yönetim Kurulu Yeniboğaziçi bölgesindeki örgütlerin katılımıyla Mormenekşe’de toplantı düzenledi. Toplantıda, son siyasal gelişmeler değerlendirildi, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp örgütlenme yapısıyla ilgili sunum yaptı. Toplantıda konuşan Gazimağusa İlçe Başkanı Ali Gulle, ülkede büyük bir yıkımın yaşandığını, UBP'nin kurultayında her türlü ahlaksızlığın, baskının ve tehdidin yapıldığının gözler önüne serildiğini ifade etti.

 

ADEM: “EKONOMİK KURTULUŞ UBP’NİN GİTMESİYLE MÜMKÜN”

CTP-BG Gazimağusa Milletvekili Sonay Adem de konuşmasında UBP’yi eleştirdi ve ülkenin ekonomik kurtuluşunun UBP’nin gitmesiyle mümkün olacağını kaydetti. Adem, UBP iktidarının halka büyük bedeller ödettiğini, Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun yalan vaatler ve Türkiye'deki derin devletin desteğiyle seçimi kazandığını ve Rum tarafının da ayak sürümesiyle çözümün önünü tıkadığını belirtti.

 

 

 

Bu haber toplam 555 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler