1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP-BG, SOSYALİST ENTERNASYONAL AKDENİZ KOMİTESİ TOPLANTISI’NA KATILIYOR
CTP-BG, SOSYALİST ENTERNASYONAL AKDENİZ KOMİTESİ TOPLANTISI’NA KATILIYOR

CTP-BG, SOSYALİST ENTERNASYONAL AKDENİZ KOMİTESİ TOPLANTISI’NA KATILIYOR

CTP-BG, İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleştirilecek olan Sosyalist Enternasyonal Akdeniz Komitesi toplantısına katılıyor.

A+A-

 

CTP-BG, İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleştirilecek olan Sosyalist Enternasyonal Akdeniz Komitesi toplantısına katılıyor. İspanyol Sosyalist İşçi Partisi’nin ev sahipliğinde 4-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek toplantıda “bölgedeki ilerici değişimlerin desteklenmesi için bir Avrupa-Akdeniz işbirliğinin geliştirilmesi” ve “Akdeniz’de barış ve istikrarın temin edilmesi” konuları tartışılacak. CTP-BG heyetinde Lefkoşa milletvekili ve Dış İlişkiler Sekreteri Özdil Nami ile Parti Meclisi ve Dış İlişkiler Komitesi Üyesi Armağan Candan yer alıyor.

CTP-BG heyeti iki gün sürecek komite toplantısında “Kıbrıs sorunu, Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğal gaz arama çalışmaları ve bunun bölgemizdeki ekonomik ve siyasi istikrara etkileri” konulu bir de sunum gerçekleştirecek.

2009 yılından beridir Sosyalist Enternasyonal üyesi olan Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler, başta Akdeniz Komitesi olmak üzere, birçok komitede yer alıyor ve yılda iki kez gerçekleşen Konsey toplantılarına düzenli olarak katılıyor.

 

Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler