1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP-BG MAĞUSA İLÇESİ OCAK KONGRELERİNİ BAŞLATTI
CTP-BG MAĞUSA İLÇESİ OCAK KONGRELERİNİ BAŞLATTI

CTP-BG MAĞUSA İLÇESİ OCAK KONGRELERİNİ BAŞLATTI

CTP-BG Mağusa İlçesi tüzük gereği her yıl yapılması gereken Ocak Kongrelerine Türkmenköy kongresiyle başladı

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa İlçesi tüzük gereği her yıl yapılması gereken Ocak Kongrelerine Türkmenköy kongresiyle başladı. Kalabalık bir üye katılımıyla gerçekleşen ocak kongresinde üyeler, görüşler ve temenniler ortaya koydular.

İlçe Başkanı Ali Gulle kongreye hitaben yaptığı konuşmada “2009 seçimlerinde bin bir vaatle iktidara gelenler şimdi de kaçacak delik aramaktadır. Halkın malı olan kurumları bir bir eşe dosta dağıtılmaya çalışıyorlar. Kıbrıs Türk varlığını tehdit eden muhaceret ve af yasaları gündemde, UBP büyük bir çöküntü içinde. Olası bir seçimde gidecekler. Biz CTP ve CTP’liler olarak hazır olmalıyız” dedi.

Daha sonra söz alan üyeler çeşitli görüş ve önerilerde bulunduktan sonra seçimlere geçildi. Yeni yönetimi göreve getirdikten sonra kongre dilek ve temennilerle sona erdi.

 

VADİLİ KONGRESİ

 

Mağusa örgütünün Türkmenköy’le başlayan ocak kongreleri Vadili ’deydi.

CTP-BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle yaptığı Vadili Örgüt binasında yoğun bir katılımla gerçekleşen ocak kongresinde konuşmada yine UBP hükümetine sert eleştirilerde bulundu. Gulle, “UBP uygulamaya çalıştığı acı reçete ile adeta halkımızı canından bezdirdi. Ateş düşürmedik ocak bırakmadı. Halkın malı olan kurumları eşe dosta peşkeş çekmeye hazırlanıyor. Partinin artık sokağa çıkması lâzım” diyerek tüm partililere pazartesi yapılacak olan genel greve katılım çağrısı yaptı.

Konuşmaların ardından vadili Ocak Örgütü yeni yönetimi seçildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 742 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler