1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP-BG İNGİLİZ İŞÇİ PARTİSİ KONFERANSINDA
CTP-BG İNGİLİZ İŞÇİ PARTİSİ KONFERANSINDA

CTP-BG İNGİLİZ İŞÇİ PARTİSİ KONFERANSINDA

CTP-BG heyeti İngiliz İşçi Partisi konferansına katıldı.

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Asım Akansoy , CTP-BG Londra Örgüt Başkanı İlker Kılıç ile Dış İlişkiler Komitesi Üyesi Armağan Candan İngiliz İşçi Partisi’nin Manchester’da düzenlediği konferans çerçevesinde temaslarda bulundu.

CTP-BG Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, İngiliz İşçi Partisi’nin daveti üzerine konferansa katılan CTP-BG heyeti partiler arası etkinliklerde yer aldı.

CTP heyeti, dün uluslararası katılımcılara verilen özel sunuşların ardından öğle yemeğinde İşçi Partisi Lideri Ed Miliband’ın gölge kabinesi ile görüşme fırsatı buldu. Heyet, Dış İlişkiler Gölge Bakanı Douglas Garven Alexander ile Kültür, Medya ve Spor Gölge Bakanı İvan Lewis ve İngiliz İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Harriet Harman ile bir araya geldi.

CTP heyeti dün akşamki bir başka etkinlikte ise İşçi Partisi Lideri Ed Miliband ve bir süre önce CTP-BG’yi ziyaret eden AP Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ile de görüştü.

Dünyanın her yanından 250 sosyalist parti temsilcilerinin katılımıyla 30 Eylül’de başlayan konferansta, gerek İngiltere, gerekse küresel bağlamda ekonomik, sosyal ve siyasi arayışlar ile yeniden yapılanmalar üzerine pek çok konuda tartışmalar yer alıyor.

CTP-BG heyetinin bugün gerçekleştirilecek olan Ed Miliband’ın konuşması ve akşamki uluslararası resepsiyonun ardından yarın adaya dönmesi bekleniyor.

 

 

 

Bu haber toplam 611 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler