1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CTP-BG 2. kez görüşmeler yaptı
CTP-BG 2. kez görüşmeler yaptı

CTP-BG 2. kez görüşmeler yaptı

Yeni bir koalisyon hükümeti kurmak için arayışlarını sürdüren Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG), bugün siyasi partilerle ikinci kez görüşmeler yaptı.

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Mehmet Ali Talat ve beraberindeki heyet, hükümeti kurma çalışmaları çerçevesinde Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi’ni (UBP) ziyaret etti.

Talat ve beraberindeki heyetin UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ile yaptığı görüşme saat 10.00’da UBP Genel Merkezi’nde gerçekleşti.

Görüşmeye, CTP yetkili organlarının Başbakanlık görevine önerme kararı aldığı CTP-BG Milletvekili Ömer Soyer Kalyoncu, CTP-BG Genel Sekreteri Tufan Erhürman, UBP Genel Sekreteri Sunat Atun, CTP-BG MYK üyesi Erdoğan Sorakın ve UBP milletvekilleri katıldı.  Basına sadece görüntü alma olanağı tanınan görüşme öncesinde herhangi bir açıklama yapılmadı.

CTP-BG heyeti bugün, Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Merkezi’ni de ziyaret etti.

CTP-BG Genel Başkanı Mehmet Ali Talat ile DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş başkanlığındaki heyetler arasındaki görüşme saat 15.45’te başladı.

Görüşmede Talat’a CTP-BG’nin Başbakan adayı Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, Genel Sekreter Tufan Erhürman ve Örgütlenme Sorumlusu Erdoğan Sorakın; Denktaş’a ise Genel Başkan Yardımcısı Ersin Görsay, Genel Sekreter  ve Bayındırlık Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, MYK üyesi Gazimağusa Milletvekili Fikri Ataoğlu, Dışilişkiler Sekreteri Serhat Kotak ile Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Erol Aktoprak eşlik etti.

Görüşmenin başında gazetecilerin görüntü almasına fırsat verildi. Bu sırada Hasan Taçoy’un, Talat dışındaki herkesin cep telefonlarını toplaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın parti liderleriyle yarın yapacağı görüşmenin ardından hükümeti kurma görevini vermesi bekleniyor.

TAK

Bu haber toplam 1619 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler