1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP 41 YAŞINDA
CTP 41 YAŞINDA

CTP 41 YAŞINDA

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP -BG), 41. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Yıldönümü nedeniyle 27 Aralık Salı akşamı saat 19.00’da Lefkoşa Hidden Garden’da resepsiyon verilecek. Gecede 41. yıl filmi ve 41. yıl marş

A+A-

 

 

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP -BG), 41. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Yıldönümü nedeniyle 27 Aralık Salı akşamı saat 19.00’da Lefkoşa Hidden Garden’da resepsiyon verilecek. Gecede 41. yıl filmi ve 41. yıl marşı dinletilecek; 41. yıl pastası kesilecek.

CTP - BG Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Sekreteri Erkut Şahali yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamasında, “Kıbrıs Türk halkının adamızdaki varlığının ve esenliğinin güvence altına alınmasını sağlama hedefiyle kurulan ve aktif ilk siyasi parti konumundaki CTP – BG, 41. yaşına giriyor. Bu sadece bizler için değil, Kıbrıs Türk halkı için de bir gurur vesilesidir” dedi.

Bu gururu paylaşacakları resepsiyona tüm siyasi partileri, sendika ve sivil toplum örgütlerini, Kıbrıs’taki yabancı misyonu, kardeş partileri ve uluslararası kuruluşları davet ettiklerini bildiren Şahali, resepsiyonda 41. yıl filmi, 41. yıl marşı ve 41. yıl pastasının da katılımcılara sunulacağını kaydetti.

“EN ÖNEMLİ GÜCÜMÜZ UMUTLARIMIZ”

Şahali, 1970’te kurulan CTP - BG’nin, ilk günden beridir, barış, demokrasi, eşitlik ve adalet temelinde bir düzen için mücadele verdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu mücadeleyi halkımızdan aldığımız güç ve siyasi ilkelerimize sıkı sıkıya bağlılıkla sürdürdük, hala sürdürüyoruz. Her türlü olumsuzluk karşısında, yılgınlık göstermeden yolumuza devam ederken, en önemli gücümüz umutlarımız oldu. Umutlarımızı gerçekleştirmek için hep daha kararlı, daha dirençli ve daha dayanışmacı olmaya çalıştık. Uğraşlarımız sonuç verdikçe direncimiz arttı, direncimiz arttıkça daha fazla umut ettik. Umutlarımızı hiç eksiltmeden Kıbrıs Türk halkının mutluluğu için çıktığımız yolda tam 41 yılı geride bıraktık.

“BİRLİK, MÜCADELE, DAYANIŞMA DİYEREK…”

41 yıl önce çıktığımız yolda, geleneklerimize bağlı kalarak, ama hep daha iyinin arayışıyla, ‘birlik, mücadele, dayanışma’ diyerek bugüne ulaştık. Çözüm için, demokrasi için, özgürlük için, yarınlara da yine ‘birlik, mücadele, dayanışma’ diyerek yürüyeceğiz. Kıbrıs Türk halkının adamızın en derinlerine ulaşan köklerinin daha da güçlenmesi için, çabamızı yılmadan sürdüreceğiz. Kıbrıs Türk halkının varlığını tehdit eden her türlü girişime karşı, birliğimizi güçlendirmeye, mücadelemizi daha da yükseltmeye, tüm toplumsal kesimler ve uluslararası müttefiklerimizle dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz.”

Erkut Şahali, ilk günkü dinamizmle, ama 41 yıldır biriktirdikleri büyük deneyimle, Kıbrıs Türk halkı için yılmadan çalışacaklarını, üreteceklerini ve güçleneceklerini vurgulayarak, 41. yıl coşkusuna halkın ve basın mensuplarının ortak olmasını diledi ve 41. yıl marşını dinlemeye davet etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler