1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP, 1 MAYIS YÜRÜYÜŞÜNE KATILIM ÇAĞRISI YAPTI
CTP, 1 MAYIS YÜRÜYÜŞÜNE KATILIM ÇAĞRISI YAPTI

CTP, 1 MAYIS YÜRÜYÜŞÜNE KATILIM ÇAĞRISI YAPTI

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, 1Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, 1 Mayıs yürüyüşü için salı günü saat 18.30’da Kuğulu Park’ta toplanacaklarını belirtti.

A+A-

 

Sesimizi daha da yükseltmek için haydi meydana!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.
CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, 1Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, 1 Mayıs yürüyüşü için salı günü saat 18.30’da Kuğulu Park’ta toplanacaklarını belirtti.
Akansoy, “Çözüm, birlik ve mücadelenin her zamankinden daha acil ve gerekli olduğu bir dönemde kutlayacağımız 1 Mayıs’ta, ezen ezilen ilişkisinin ortadan kalkacağı; adil, eşitlikçi ve özgürlükçü bir düzen için mücadele ettiğimiz bu yolda sesimizi daha da yükseltmek ve dayanışma adına her yıl olduğu gibi yer alacağız” dedi.
Kıbrıslı Türk insanının bir yandan hakimiyetçi anlayışlara, bir yandan ayrılıkçı dayatmalara, bir yandan da neo-liberal politikalara karşı bir mücadele verdiğini savunan Akansoy, adil ve kalıcı bir çözüme ulaşmak için verilen mücadelenin her zamankinden çok daha acil bir noktaya geldiğini söyledi. Akansoy, “Bugün, Kıbrıslı Türklerin kimliği, yaşam tarzı, gelenekleri ve geleceği ile ilgili bir ‘dönüştürme politikası’, bir ‘sosyal mühendislik projesi’ ile karşı karşıyayız” dedi.

 

CTP OLARAK, ÇÖZÜM İÇİN BİRLİKTE MÜCADELE KAÇINILMAZDIR, DİYORUZ”

Akansoy açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Adil ve kalıcı bir çözüme ulaşmak için verdiğimiz mücadele bugün her zamankinden çok daha acil bir noktaya gelmiştir. Ülkemizde uygulanmakta olan ekonomik, kültürel ve sosyal politikalar ile her geçen gün daha da kötüye gittiğimiz bu şartlarda, Federal bir Kıbrıs’a ulaşmanın ne denli hayati ve Kıbrıslı Türklerin varoluş sorununa karşılık gelecek yegane çözüm modeli olduğu açıktır.

Bugün, Kıbrıslı Türklerin kimliği, yaşam tarzı, gelenekleri ve  geleceği ile ilgili bir “dönüştürme politikası”, bir “sosyal mühendislik projesi” ile karşı karşıyayız. Çözüm hedefimizi sulandırarak B Planı, Tayvan modeli gibi olması mümkün olmayan işlere kendini adayan UBP ve Eroğlu zihniyeti, Türkiye hükümetinin çözüm konusundaki isteksizliğinden ve eski resmi devlet politikası çizgisine geri çekilmesinden de yararlanarak, bugüne dek yaratılmış olan çözüm kapasitesini yerle bir etmektedir. Büyük emek, çaba ve bedellerle yaratmış olduğumuz olumlu, dünyalı, çözüm yanlısı Kıbrıslı Türk halkı görüntüsü yerle bir edilmiştir. Kıbrıslı Türkler hak etmedikleri, kendilerine yakışmayan bir yönetim ile karşı karşıyadır.

Biz CTP olarak, Çözüm için Birlikte Mücadele kaçınılmazdır, diyoruz.

Bu nedenle;

1 Mayıs alanını gelecek güzel günlerin çiçek bahçesine dönüştüreceğiz.

Farklıklara saygı duyarak, ortak hedef ve amacın birliğini yaratacağız.

Ezen ezilen ilişkisinin ortadan kalktığı, özgür ve eşit bir dünya için, tam demokrasi ve sivilleşme için, kapitalizme, militarizme ve şövenizme karşı yeni bir hayat , başka bir dünya için kol kola gireceğiz.

Bölgemizde emperyal güçlerin petrol ve doğal gaz üzerinden pazarlığa başladığı yeni tehlikeli oyunlarına karşı, halkların kardeşliği ve güvenli geleceği için yol alacağız.

Federal çözüm için şarkımızı söyleyecek, her yeni güne umutla bakmak adına bu yola çıkmış tüm örgüt, parti ve sendikalardaki dostlarımızla kararlılık ve umutla yürüyeceğiz.

Her ezilen birey ve kesimin yanında yer almanın, emek cephesinin partisi olmanın onuruyla yeni umut ve heyecanla korteje katılacağız.

Cumhuriyetçi Türk Partisi, 1 Mayıs günü saat 18.30 da Kuğulu Park'ta olacak, çocuğu, genci yaşlısı ile... Bu memleketin kimin olduğunu göstermek adına...”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 464 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler