1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CREDITWEST, SOYGUN İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
CREDITWEST, SOYGUN İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

CREDITWEST, SOYGUN İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Creditwest Bank Sarayönü Şubesinde dün kimliği meçhul 2 kişi tarafından gerçekleştirilen silahlı soygunun ardından banka yönetimi açıklama yaptı.

A+A-

 

 

Creditwest  Bank Sarayönü Şubesinde  dün  kimliği meçhul 2 kişi tarafından gerçekleştirilen silahlı soygunun ardından banka yönetimi açıklama yaptı.

 Açıklamanın tam metni şöyle:

 

Bankamızın Sarayönü Şubesi’nde  18 Haziran 2012, Pazartesi günü saat 14.45 sularında kimliği meçhul 2 kişi tarafından silahlı soygun olayı gerçekleşmiştir. İlgili gasp olayında failler etkisiz hale getirdikleri çalışanlarımızın kasalarından 100.000 TL’yi alarak olay yerinden kaçmıştır. Creditwest Bank olarak tüm bireysel, kurumsal müşterilerimize ve kamuoyuna bildiririz ki;  Bankamızın tüm mal varlıkları içeriden ve dışarıdan gelebilecek her türlü riske karşı sigortalı olup maddi zararımızın tamamı sigorta tarafından karşılanacaktır.

Yaşanan bu üzücü olayda bizi en çok sevindiren konu müşterilerimizin ve çalışanlarımızın hiçbirine fiziksel bir zarar gelmiş olmamasıdır. Çünkü insan güvenliği bizim için öncelikli konudur. Yaşanan bu üzücü olayda Sarayönü Şubemizin başta Şube Müdürü ve diğer çalışanlarımızın soğukkanlı ve tedbirli davranışları can kaybının yaşanmamasına önemli bir katkı koymuştur.

Şubelerimizde her türlü tedbire rağmen bankamızın böyle bir olaya konu olmasını tamamen tesadüf olarak nitelendiririz. Bankamızın imajına gereksiz yere zarar verebilecek bu eylemlerin dışında kalmak adına tedbirlerimizi önümüzdeki günlerde artırmanın faydalı olacağı düşüncesindeyiz. 

Silahlı olarak gerçekleşen bu soygun olayında faillerin yakalanmasının bu gibi olayların ülkemizde artmamasında önemli bir etken olacağına inanır, bu konuda Polis Genel Müdürlüğü’müze güvenimizin tam olduğunu kamuoyuna bildiririz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 836 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler