1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇÖPTE PASTIRMA KEBABI YAPTI, TUTUKLANDI
ÇÖPTE PASTIRMA KEBABI YAPTI, TUTUKLANDI

ÇÖPTE PASTIRMA KEBABI YAPTI, TUTUKLANDI

Girne Belediyesi’ne ait tahta bankı ve çöpü sökerek yaktılar

A+A-

 

Girne’de dört genç eğlenmek ve ısınmak için kordonboyundaki tahta bankı yerinden söküp yaktı. Hem ısınmak hem de mangal yapıp pastırma yedikleri öğrenilen gençlerden Cenk Soykan polis tarafından tespit edilerek tutuklanırken diğer üç kişi polis tarafından aranıyor.

Daha önce “kavga, rahatsızlık verme ve darp” suçlarından davası bulunan zanlı Cenk Soykan, dün de “kasti hasar” nedeniyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı, huzurunda görüşülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara mahkemede hazır bulundu. Savcı, meselenin tahkikat memuru Serkan Sakallı’yı mahkemeye tanık olarak dinletti. Sakallı, mahkemede yeminli şahadet vererek olayla ilgili olguları aktardı.

 

BELEDİYENİN MALINI SÖKTÜLER

Polis memuru Sakallı, zanlının 26 Ekim 2011 tarihinde saat 03.00 raddelerinde Girne’de Antik Liman mevkiinde bulunan Girne Belediyesi’ne ait toplam 600 TL değerinde 1 adet oturma bankı ve 1 adet tahta çöp kutusunu kırarak ateş yaktıklarını dile getirdi. Zanlının “kasti hasar” suçuyla ilgili olarak 27 Ekim 2011 tarihinde tutuklandığını aktaran Serkan Sakallı, meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını, olayla ilgili üç kişinin daha aranmakta olduğunu belirterek, zanlının serbest kalması halinde diğer şahıslara etki edebileceğinden üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, polis memurunun talebi üzerine zanlı Cenk Soykan’a söz hakkı verdi. Zanlı Soykan da “Ben üçüyle beraber bulundum ama tanımıyorum. Çok az muhataplığımız var. Ben bir yere gitmiyorum memleketim burası” dedi.

 

KRİMİNAL BİR KİŞİ

Savcı Atakara da, zanlının kriminal biri olduğunu ve devamlı bu suçları işlemeye meyilli olduğunun görüldüğünü belirterek, üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Esendağlı da her iki tarafın şahadetini dikkate alarak, zanlının ilk nazarda suçla bağlantısı olabileceğini söyledi. Tahkikatın henüz yeni başladığını, aranan dört kişinin daha olduğu gerekçesiyle zanlının üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler