1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇÖPLERİ KALDIRACAĞIZ'
ÇÖPLERİ KALDIRACAĞIZ

'ÇÖPLERİ KALDIRACAĞIZ'

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, BES ile LTB arasındaki anlaşmazlıktan dolayı Lefkoşa’da biriken çöplerin, Cumartesi ve Pazar toplanması için çalışacağını söyledi

A+A-

 

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Belediye Emekçileri Sendikası (BES) ile Lefkoşa Türk Belediyesi arasındaki anlaşmazlıktan dolayı Lefkoşa’da biriken çöplerin, Cumartesi ve Pazar toplanması için çalışacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Kaşif, Lefkoşa Devlet hastanesine gerçekleştirdiği bir ziyaret sırasında basına yaptığı açıklamada, LTB çalışanlarının iki aydır maaşlarını alamadığından dolayı BES’in başlattığı hizmet durdurma eylemi sonucunda biriken çöplerin toplanması konusunda, dün gece itibarıyla istişarelere başladığını, bugün görüşmeleri neticelendirmeyi hedeflediklerini kaydetti ve herkesin dayanışma içerisinde çalışmasını temenni etti.

Kaşif, ”En kötü ihtimalle, büyük bir engel çıkmazsa, çıkacağını da zannetmiyorum, Cumartesi Pazar bu çöplerin ortadan kaldırılması için elimden geleni yapacağım” dedi.

İnsan sağlığını tehlikeye sokacak her eyleme karşı olduğunu, çöplerin toplanması konusunda ne gerekirse yapmaya hazır olduklarını ifade eden Kaşif, “Halk sağlığını tehlikeye sokacak hiçbir şeye müsaade etmeyiz. Halk sağlığı her haktan önce gelir” dedi.

Belediyeler Birliği ve BES ile görüşmeleri bugün sonlandırmaya çalışacaklarını kaydeden Kaşif, gayretlerinin uzlaşmaya varmak olduğunu, engel çıkarılmadığı takdirde çalışmalara başlanacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 706 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler