1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇÖPLER YOL KESTİ!
ÇÖPLER YOL KESTİ!

ÇÖPLER YOL KESTİ!

Lefkoşa’da özellikle Surlariçi bölgesinde bir aydır çöplerin toplanmaması, vatandaşların sabrını taşırdı. Pislikten ve kokudan bunalan vatandaşlar, biriken çöpleri yola dökerek, trafiği tıkadı Lefkoşa’da Surlariçi bölgesindeki vatandaşlar, b

A+A-

 

Lefkoşa’da özellikle Surlariçi bölgesinde bir aydır çöplerin toplanmaması, vatandaşların sabrını taşırdı. Pislikten ve kokudan bunalan vatandaşlar, biriken çöpleri yola dökerek, trafiği tıkadı

 Lefkoşa’da Surlariçi bölgesindeki vatandaşlar, bir aydır toplanmayan çöpler nedeniyle çileden çıktı.

Surlariçi bölgesinde İzzet Efendi Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, dün sabah saat 11:00 sıralarında çöpleri yolun içerisine dökerek, yolu trafiğe kapadı.

“Dayanacak gücümüz kalmadı” diyerek yaşananlara isyan eden Lefkoşalılar, Surlariçi bölgesine “üvey evlat” muamelesinin yapıldığını söyledi.

Vatandaşlar, biriken çöplerden yayılan koku nedeniyle dışarı çıkamaz hale geldiklerini söyledi.

Bölgedeki çöplerin bir aydır toplanmadığını ve çöplerde kurtların oluşmaya başladığını belirten vatandaşlar, “Biz sağlımızın derdindeyiz, hükümet ise kurultay derdinde” diyerek, yaşananlara isyan etti.

Yıllardır bölgede hizmet veren bölge esnafı ise satış yapamaz hale geldiklerini dile getirdi.

MASKEYLE ÖNLEM!

Bölgede yaşayan vatandaşların birçoğu, maskeyle dışarı çıktıklarını kaydetti.

Çöplerden yayılan kokuların mide bulandırdığını ifade eden vatandaşlar, “Artık çöplerde kurtlar oluşmaya başladı. Yemek yiyemez olduk” dedi.

TURİSTLER GERİ GİDİYOR

Başkent Lefkoşa’nın “utanç verici” bir durum içerisinde olduğunu söyleyen vatandaşlar, ülke turizmin de büyük darbe aldığını savundu.

Tarihi yerleri gezmek için bölgeye gelen turistlerin koşar adımlarla uzaklaştığını belirten vatandaşlar, “tüm dünya bu rezilliği görüyor. Yetkililer imajımızı nasıl düzeltecek?” diye sordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 763 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler