1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇÖP İSYANI
ÇÖP İSYANI

ÇÖP İSYANI

Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nden çağrı: Bizi çöplükte yaşamaya mahkum etmeyiniz

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, ülkenin çöplüğe dönüşmesini dehşetle izlediğini belirterek; halka çevreye çöp atmamaları, devlete ve belediyelere de “bizi çöplükte yaşamaya mahkum etmeyiniz” çağrısında bulundu.

 

Dernekten yapılan açıklamada, çöplerin sadece yol kenarları değil, yeşil alanlar, ormanlar ve şehir içlerine kadar yayıldığı belirtilerek, “Evlerini temizlemek için kadınlar tutan, bahçelerine bahçeci getirten bu halkın herkese ait alanları sorumsuzca kirletmesi anlaşılamamaktadır. Boğaz piknik alanı tam bir çöplük halindedir. Bu alanları devlet veya belediyeler temizleyemeyecekse halka açmamalıdırlar” denildi.

 

Lokomotif sektör turizmin bu çöplük imajıyla gelişmesinin imkansız olduğunu vurgulayan Üniversiteli Kadınlar Derneği, düzenlenecek çevre kampanyalarına fiili destek vermeye hazır olduğunu vurguladı ve şunları ifade etti:

 

“Buradan KKTC’de yaşayan tüm insanlara sesleniyoruz: Lütfen çöpünüzü yollara atmayınız… Devlete ve belediyelere sesleniyoruz: Lütfen bizi çöplükte yaşamaya mahkum etmeyiniz…

 

Biz belediye vergilerimizi veriyoruz, karşılığında temiz, düzenli, bakımlı ve Avrupa standartlarında bir yaşam kalitesi istiyoruz.

 

KTÜKD yapılacak olan tüm kampanyalara destek vermeğe, fiilen katkı koymaya hazırdır. Çöplükte yaşamak istemiyoruz. Bu durum insan haklarına aykırıdır. Devletin ve yerel yönetimlerin bu konuda caydırıcı cezalar uygulamasını ve daha çok temizlik yapmasını istiyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 788 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler