1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?'
ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?

'ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?'

Facebook’ta kurulan “İşsiz Kıbrıslı Türkler” grubu sistemin değişmesi için ilgi bekliyor

A+A-

 

 

 

 

İnternetteki paylaşım sitesi Facebook’ta 20 gün önce kurulan ve bir anda tıklanma rekoru kıran “İşsiz Kıbrıslı Türkler” grubu, sistemin değişmesi için çalışıyor. Kurulduğu ilk gece 1500’ün üzerinde üyeye ulaşan grup, yalnız işsizlerin değil çalışıp da hakkını alamayan, sigortası yatmayan, maaşıyla geçinemeyen, hakkı yenen, işten durdurulma tehlikesinde olan, maaşını almayan, iş yeri batma durumunda olan ve göç etmeyi düşünen tüm üyelerin desteğini bekliyor.

YENİDÜZEN gazetesi,  grubunun yöneticileri ile buluştu ve grubun asıl amacını, isteklerini ve neler yapılması gerektiğini öğrendi.

Sadece işsiz olanların değil, çalışıp da işinden memnun olmayanların, karın tokluğuna veya benzin parasına çalışanların, yatırımları yapılmayanların ve en önemlisi de göç etme durumuna gelmiş veya geleceği belirsiz olan insanların bir araya gelerek bu düzenin ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayan grup yöneticileri,  gruptaki kişiler aktif bir şekilde kendi hakları için gereken mücadeleyi vereceğini ve hakların alınması için tüm yollara başvurulacağını açıkladılar. Yöneticiler, belli bir çoğunluğa ulaşıldığı zaman seslerini duyurabilmek için çeşitli etkinliklerin de yapılacağını vurguladılar.

 “İşsiz Kıbrıslı Türkler” grubunun kesinlikle siyasi bir amaç veya ırkçı bir tavır içerisinde olmadığını belirten yöneticiler,  devlete de karşı olmadıklarını tam aksine devletin yardımcı olması gerektiğini belirttiler.

İşleyen kesimden çok işsiz kesimin grup içerisinde yer aldığını belirten grubun yöneticileri, sözlerini şöyle sürdürdüler: “ Biz geniş kitlelere ulaşacağımıza inanıyoruz. Tüm basın ve medyanın da bize destek vermesini bekliyoruz. Ülkede yer alan yerel veya yabancı işletmelerin  “Kıbrıslı Türk”lere de istihdam olanağı sunmalarını istiyoruz.  Biz kendi ülkemizde, kendi işimizi yapmak ve hak ettiğimiz şekilde yaşamak istiyoruz. Biz para kazanamazsak başka yerler de kazanamaz. Bizim gibi düşünenleri ve ailelerini, haklarımızı kazanabilmek için gruba davet ediyoruz. Bizim gibi düşünenler bizi desteklesinler.”

“Göç etmek istemiyoruz” diyen gençler, “sistem bizim kaderimizi belirlememeli” dediler.

Grubun Facebook sayfasında çok ilginç bir de not bulunuyor, “ben işlemek, kimseye muhtaç olmadan hayatımı yaşamak istiyorum. Çok şey mi istiyorum, yoksa hayal mi kuruyorum?”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 660 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler