1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇOK KÖTÜ BİR DÖNEMDEN GEÇİLİYOR'
ÇOK KÖTÜ BİR DÖNEMDEN GEÇİLİYOR

'ÇOK KÖTÜ BİR DÖNEMDEN GEÇİLİYOR'

TDP Lefkoşa İlçesi'nden bir heyet, Yeniceköy ile Kalavaç’ı ziyaret etti.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, halkın ezildiği, iradesinin yok sayıldığı, psikolojisinin bozulduğu çok kötü bir dönemden geçildiğini ifade ederek, “Bugünkü kavga ezenlerle, ezilenlerin kavgasıdır. Bugünkü kavga sosyal adalet kavgasıdır” dedi.

TDP yazılı açıklamasında, Çakıcı, halkı ezenlerin hükümette olduğunu belirterek, “hakkı yenenin, ezilenin, adalet ve eşitlik isteyenlerin, birkaç tane tekelin değil, çalışanın, yerli üreticinin” tarafında olduklarını kaydetti.

TDP Lefkoşa İlçesi'nden bir heyet, Yeniceköy ile Kalavaç’ı ziyaret etti. TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, yerli üreticilerin büyük sorunları olduğunu ve adeta kaderlerine terk edildiklerini düşündüklerini söyledi.

Çakıcı; köylerin içerisinde hala ağıllar bulunmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, altyapı konusunda hükümetin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

İthal ürünlere izin veren hükümetin yerli üreticinden yana olmadığını açıkça ortaya koyduğunu belirten Çakıcı, “Bir barajı dolduracak kadar zeytinyağı insanlarımızın elinde kalmıştır” dedi ve başta zeytin olmak üzere yerli ürünlerin yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

Çakıcı, girdi maliyetleri düşürülerek, ürünlerin pazarlanması için çalışma yapılmasından yana olduklarını da ifade ederek, kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve teşvik edilmesinin de öncelikleri arasında olduğunu ifade etti.

Ülkedeki sistem nedeniyle zengin daha çok zengin olurken, orta sınıfın yok oluşa sürüklendiğini iddia eden Çakıcı, ülkede her alanda köklü bir reforma ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Çakıcı, “100 bin Euro’luk lüks araçla, çiftçinin tarlada kullandığı aracın vergisi aynı olamaz. Havuzlu villalar ile diğer evlerin vergileri aynı olamaz. Olursa da buna adalet denmez” şeklinde konuştu.

Konuşmasında TDP’nin politikaları ve çalışmaları hakkında da bilgiler veren Çakıcı, son kamuoyu araştırmalarında TDP’nin oylarını ikiye katladığının ortaya çıktığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 389 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler