1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇOK AKILLICA BİR YAKLAŞIM DEĞİL'
ÇOK AKILLICA BİR YAKLAŞIM DEĞİL

'ÇOK AKILLICA BİR YAKLAŞIM DEĞİL'

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli Kurmay Albay Halil Sadrazam, Ercan Havaalanı’nın genişletileceği gerekçesiyle Kırklar Alayı’nın yerinden taşınmasının gerek olmadığını dile getirdi. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersa

A+A-

 

 

 

 

 

 

 

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli Kurmay Albay Halil Sadrazam, Ercan Havaalanı’nın genişletileceği gerekçesiyle Kırklar Alayı’nın yerinden taşınmasının gerek olmadığını dile getirdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner ise Ercan Havaalanı’nın 1 km güneye doğru genişleyeceğini belirterek sivil halk ile askerin aynı yerde bulunmasının “hoş” olmadığını ifade etti.

Ercan Havaalanı’nın genişletilmesiyle ilgili Kırklar Alayı’nın Değirmenlik Ağıllar Bölgesi’ne taşınmak istemesini Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli Kurmay Albay Halil Sadrazam’a sorduk, işte aldığımız çarpıcı yanıtlar:

 

SADRAZAM: “ASKERİN TAŞINMASI GEREKSİZ”

GKK’dan emekli Kurmay Albay Halil Sadrazam, Kırklar Alayı’nın yerinden taşınmasının gerek olmadığını söyleyerek, askeri birliğin havaalanının dibinde olmasının güvenlik açısından iyi olacağını aktardı. Havaalanının genişlemesi durumunda sivil halk ile askerin yüz yüze gelmeyeceğini belirten emekli Albay, sivil halk ile askerin aynı yerde bulunmasının “hoş” olmamasının da inandırıcı bulunmadığını aktardı.

Askerin Ercan’ın yanındaki yeri açısından güvenlik konusunun önemine dikkat çeken Halil Sadrazam, Ercan Havaalanı’nın çok geniş bir alana sahip olduğunu belirtti. Ercan’ın genişlemesi nedeniyle boşalacak olan bazı askeri tesislerin başka yere taşınabileceğini aktaran Sadrazam, askerin, sivil halkın kullanımında olan bir yere taşınmasının, çok akılcı bir yaklaşım olmadığını vurguladı.

 

SANER: “ERCAN GÜNEYE DOĞRU 1 KM UZAYACAK”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner ise Ercan Havaalanı’nın genişlemesiyle ilgili YENİDÜZEN’e bilgi verdi. Bakan Saner, havaalanının en kısa zamanda yenilenmeye başlanacağını belirterek yeni Ercan’ın mevcut binadan 1 km güneye doğru genişleyeceğini söyledi.

Ercan Havaalanı’na bir apronun (pist) daha yapılacağını dolayısıyla geniş bir alanı kapsayacağını aktaran Saner, sivil halk ile askerin aynı yerde bulunmasının da “hoş” olmadığını ifade etti.

Saner, hayvancının gerekirse başka yere taşınacağına dikkat çekerek hayvancının mağdur olmaması için tazmin edileceğini dile getirdi.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler