1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇOCUKLUĞUMUZUN LEFKOŞALILARI' TOPLANDI
ÇOCUKLUĞUMUZUN LEFKOŞALILARI TOPLANDI

'ÇOCUKLUĞUMUZUN LEFKOŞALILARI' TOPLANDI

Facebook’ta “Çocukluğumuzun Lefkoşalıları” başlıklı bir grupta anılarını ve fotoğraflarını paylaşan Lefkoşalılar grubu dün gece Coşkuner Beer Garden’da akşam yemeğinde bir araya geldi

A+A-

 

 

Facebook’ta “Çocukluğumuzun Lefkoşalıları” başlıklı bir grupta anılarını ve fotoğraflarını paylaşan Lefkoşalılar grubu dün gece Coşkuner Beer Garden’da akşam yemeğinde bir araya geldi

 

İstanbul’da yaşayan fakat Lefkoşa’yı çok özleyen Beril Çınar tarafından sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta oluşturulan ve üç ayda 2 bini aşkın üyeye ulaşan “Çocukluğumuzun Lefkoşalıları” grubuna katılanlar, anılarını paylaşarak tam bir “nostalji” yaşıyor.

Geceye katılanlar arasında Kıbrıslı Türk yazar Neriman Cahit’te vardı. Öte yandan saatler 22.00’ı gösterdiğinde, Facebook’ta anılarını yazarak grubun kurulmasının nedeni olan Gürdal Mehmetçik’le internet üzerinden yaşadığı ülke İngiltere ile canlı bağlantı kurularak geceye katılanlara büyük bir sürpriz yapıldı.

Grubun kurucusu Beril Çınar YENİDÜZEN’e verdiği röportajda şöyle konuştu:

 

“GÜRDAL MEHMETÇİK’İN ANILARINDAN ESİNLENDİM”

“Bir Lefkoşalı olan ve İngiltere’de yaşayan Gürdal Mehmetçik’in anılarını okuduğum zaman bu grubu kurmaya karar verdim. O gece bu anılara ben ve diğer birçok arkadaşım da ortak oldu ve anılarımızı paylaştık. Baktık ki çok büyük bir özlem var ve bu insanları nasıl bir araya getirebileceğimi düşündüm ve bu grubu kurdum.”

 

3 AYDA 2300 KİŞİ!

Grubu 5 Mayıs’ta kurdum, üç ayda 2300 kişiye ulaştık. Anılarla dolu çok güzel bir sayfamız var ve bugün bunu hayata geçirmek istedim. Unutulmuş birçok şeyi tekrardan yaşamamıza ve belki de daha da ileri giderek Lefkoşamızı tekrardan kazanmamıza kadar gidecek güzel bir grup oldu, her gün de grubumuza katılmak isteyenlerin sayısı artıyor.”

 

“GELENEK HALİNE GETİRECEĞİZ”

“Bu toplantıları gelenek haline getirmek ve her yıl aynı tarihte bu güzel insanları bir araya toplamak istiyorum. Önümüzdeki yıl sadece Kıbrıs yemeklerinin olacağı bir organizasyon yapmak istiyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 910 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler