1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇOCUKLUĞUMUZU BİZE BAĞIŞLAYAN TAYYİP’E TEŞEKKÜRLER!
ÇOCUKLUĞUMUZU BİZE BAĞIŞLAYAN TAYYİP’E TEŞEKKÜRLER!

ÇOCUKLUĞUMUZU BİZE BAĞIŞLAYAN TAYYİP’E TEŞEKKÜRLER!

20 Temmuz’un 37. Yıldönümü kutlamaları için Kıbrıs’ın kuzeyine 2 günlük bir ziyaret gerçekleştiren TC Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan dün akşam adamızdan ayrıldı. Sayın Erdoğan’ın ziyareti birçok ilkin de yaşanmasına yol açtı ülkemi

A+A-


 

 

20 Temmuz’un 37. Yıldönümü kutlamaları için Kıbrıs’ın kuzeyine 2 günlük bir ziyaret gerçekleştiren TC Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan dün akşam adamızdan ayrıldı. Sayın Erdoğan’ın ziyareti birçok ilkin de yaşanmasına yol açtı ülkemizde.

Sayın Özgürgün TC Başbakanının ziyareti ile ilgili olarak, Tayyip Bey burada misafir değil ev sahibidir dedi!

Tayyip bey de bunu desteklercesine Kıbrıs’ta yapmayı düşündükleri icraatları sanki KKTC Başbakanıymışcasına açıkladı katıldığı törenlerde!

Hatta havaalanındaki konuşmasında KKTC Başbakanı Sayın Küçük TC Başbakanı Sayın Erdoğan’ı mikrofona davet ederken “şimdi de sizlere hitap etmesi için Sayın Başbakanımı çağırıyorum” demiş; konuşmasında da Sayın Küçük’ten bahsederken Sayın Erdoğan “az önce konuşan kardeşimiz” diyerek ev sahipliğini devam ettirmiştir.

Hele Sayın Erdoğan ve Sayın Küçük’ten önce otobüsün üzerine çıkan KKTC Bakanlarını hiç tanımayan sunucunun onları takdim ederken eğilip de bakanların kulaklarına bir bir ve sırayla “siz kimsiniz?” diye sorması ve aldığı cevaplara göre takdim etmesi de oldukça ilginçti!

Bundan daha 5 ay önce “beslemeler” diye hitap edilen Kıbrıslı Türkleri sanki bu sözler hiç söylenmemiş gibi kucaklamaya çalışırken Sayın Erdoğan, birilerinin emri ile havaalanındaki grev bakanlar kurulu kararı ile yasaklanmış; KTAMS’ta protesto amaçlı asılan pankartlar polis zoruyla indirtilmiş; KTAMS binasında, Hamitköy kavşağında ve KTHY çadırı önünde protesto gösterileri yapan insanlar polis tarafından tartaklanmış ve tutuklananlar olmuş; Sayın Erdoğan da ev sahibi olarak “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları altında konuşmalarını yapmış ve Sayın Eroğlu “toprak da dahil her konuyu görüşeceğiz” derken BM Genel Sekreterine, Sayın Erdoğan “biz artık ne Güzelyurt’u ne Karpaz’ı vermeyiz, biz daha fazla taviz vermeyiz” diyerek hem Rumlara hem de uluslar arası topluma mesajlar vermiştir!

Ekim sonu müzakerelerin New York’ta Federal Kıbrıs doğrultusunda bir sonuca varmasını bekleyen birçok insan bu ziyaretten ve konuşmalardan demoralize olmuştur denilebilir. Ancak bilinmelidir ki Kıbrıslı Türkler çözümden ve barıştan umutlarını kesmeyecek ve mücadele etmeye devam edecektir. Ayrıca kendi kendini yönetme konusunun gerçekleşmesi mücadelesinden de asla vazgeçilmeyecektir.

 

 

 

 

Haydi bugünkü yazımızı iki tane 20 Temmuz fıkrası ile bitirelim:   

FIKRA 1:

20 Temmuz yıldönümü törenleri sırasında bir ihtiyar taşıdığı pankartla ilgi çekmiş. Pankartta şöyle yazıyormuş:
“Çocukluğumuzu bize bağışlayan Tayyip’e teşekkürler!”

Bu pankart nedeniyle polisler ihtiyarı sorguya çekmişler:
“Sen kiminle alay ediyorsun? Sen çocukken Tayyip henüz doğmamıştı bile…” diye azarlamışlar.

İhtiyar da:
“İşte onun için teşekkür ediyorum ya!...” demiş.FIKRA 2:

20 Temmuz törenleri için Kıbrıs’a gelen Tayyip top atışıyla selamlanmış.
İkinci atıştan sonra yaşlı bir kadın polise sormuş:
“Niye ateş ediyorlar, evladım?”

Polis açıklamış:
“Tayyip geldi de...”

Yaşlı kadın şaşkın şaşkın cevap vermiş:
“Vah, vah... İlk atışta isabet ettiremediler demek...”

 

 

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler