1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇOCUKLARIMIZI KURTARALIM!
ÇOCUKLARIMIZI KURTARALIM!

ÇOCUKLARIMIZI KURTARALIM!

Toplumsal Cinsiyet ve Azınlıklar Enstitüsü yarın aile içi şiddet ve çocuk istismarına karşı önlem alınması için toplantı düzenliyor.

A+A-

 

 

 

Toplumsal Cinsiyet ve Azınlıklar Enstitüsü yarın aile içi şiddet ve çocuk istismarına karşı önlem alınması için toplantı düzenliyor. Konu ile ilgili açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

 

7 yaşındaki Mustafa Diker’in aile içi şiddet sonucu cinayete kurban gitmesi tüm topluma derin bir yara açmıştır. Ülkemizde toplumsal farkındalık ve bilinç gerektiği şekilde yaratılmış olsaydı, devlet eliyle kurulan erken uyarı sistemi, koruyucu ve önleyici tedbirler yoluyla küçük Mustafa kurtarılabilirdi.

 

Tehlikeli koşullarda yaşayan ve her gün risk altında olan pek çok çocuğumuz vardır. Mustafa gibi çocuklar olmaması, toplumsal belleğimizde açılan yaraların daha fazla büyümemesi için bireyler, kurumlar, sivil toplum örgütleri olarak harekete geçmemiz gerekmektedir.

 

Çocuklarına sahip çıkamayan bir ülkede yaşamaya dur demek isteyen bütün bireyleri ve sivil toplum örgütlerini toplantıya davet ederiz. Eylem planımızı bu toplantıda oluşturarak hızlı bir şekilde hayata geçirmek üzere iş bölümü yapacağız.

 

Tarih: 16 Nisan 2012 Pazartesi

Saat: 18:00

Yer: Toplumsal Cinsiyet ve Azınlıklar Enstitüsü, 87 Tanzimat Sok, Suriçi (Mısırlızade Sineması karşısı, Cadı Kazanı yanı).

 

 

Dr. Umut Özkaleli (0548-848-6665)

Dr. Ömür Yılmaz (0542 883 9400)

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 793 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler