1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇOCUKLAR FESTİVALLE COŞTU
ÇOCUKLAR FESTİVALLE COŞTU

ÇOCUKLAR FESTİVALLE COŞTU

Festival, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde saat 18:00’de Namık Kemal Lisesi önünden Namık Kemal Meydanı’na festival yürüyüşü ve meydandaki gösterilerle sona erecek

A+A- 


Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 20. Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında dans şöleni önceki akşam yapılırken, kötü hava koşulları nedeniyle ertelenen Uçurtma Şöleni yarın Glapsides Plajı’nda yapılacak.
Festival kapsamında 31 Mayıs’ta ise 20. Yıl Balosu gerçekleştirilecek.
Festival, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde saat 18:00’de Namık Kemal Lisesi önünden Namık Kemal Meydanı’na festival yürüyüşü ve meydandaki gösterilerle sona erecek.
Festival kapsamında önceki akşam düzenlenen 12. Dans Buluşması’nda ilkokulların dans grupları gösteriler sundu.
Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, KKTC’nin farklı bölgelerinden 14 ilkokulu ağırlayan Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında Yenierenköy, Karşıyaka, Türkmenköy, Karakol, Şehit İlker Karter, Pile Türk, Polatpaşa, Büyükkonuk, Akova-Yıldırım, Şehit Menteş Zorba, Şehit Zeki Salih, Geçitkale, Güvercinlik Rauf Raif Denktaş ve Alasya ilkokulları ile Mağusa Kültür Derneği Gençlik Kulübü Hint Dans ve Modern Dans grupları, ayrıca Mağusa Kültür Derneği Çocuk Kulübü Modern Dans Grubu gösteri sundu.
Etkinlikte konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, 20. yaşına basan festivalin hem nitelik hem nicelik olarak adanın en büyük çocuk organizasyonu olmaya devam ettiğini söyledi ve önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan festivalin çocukların okul dışında eğitimlerinde, özgüven kazanmasında önemli görevler yerine getirdiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 584 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler