1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çocuk ve Gençlik Korolarına Yeni Koristler Alınacak
Çocuk ve Gençlik Korolarına Yeni Koristler Alınacak

Çocuk ve Gençlik Korolarına Yeni Koristler Alınacak

Beş yıldan beridir çalışmalarına devam eden Brt-Genç Yetenekler Korosu yeni elemanlarla kadrosunu genişletmeyi hedefliyor

A+A-

 

BRT&Genç Yetenekler Production Çocuk ve Gençlik Korolarına Yeni Koristler Alınacak

Beş yıldan beridir çalışmalarına devam eden Brt-Genç Yetenekler Korosu yeni elemanlarla kadrosunu genişletmeyi hedefliyor... 8-12 ve 13-18 yaş gruplarında olan müziği seven ve şarkı söylemek isteyen gençler ve çocuklar korolara  katılabilirler...Koro seçmeleri için başvurular 19-30 Eylül 2011 tarihleri arasında saat 15.30’a kadar doldurulacak formla yapılabilecek. Korolarımıza katılmak isteyenler başvurularını BRT danışma hattını arayarak telefon aracılığı ile yapabilirler.. Adaylara basit bir kulak testi yapılacaktır. Çocuk Korosunun yanı sıra yeni bir koro oluşturarak 13-18 yaş arasındaki “Gençlerimizin” de çok sesli korolarda yer almasını istiyoruz. Her sınıf ve yaştaki çocuğun kendi düzeyine uygun şarkları doğru konuşma kuralları içinde, doğru seslerle ve tartımlarla söylemesini sağlamak üzere “Toplu Ses Eğitimi”  almaya davet ediyoruz. Kayıt ve bilgi için 225 55 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz. KKTC’nin en iyi gençlik ve çocuk korolarında şarkılar söylemek istiyorsanız, Kıbrıs içi ve uluslararası müzik festivallerine katılmak istiyorsanız, başvurularınızı bekliyoruz...

 SINAV DA SORULACAKLAR

- Adayın kendinin belirleyeceği bir şarkı dinlenecek

- Kulak testi: (duyduğu sesin aynısını verebilme), Piyano ile verilecek sesleri duyma.

- Çift ses, Ezgi- Ritm yeteneğinin ölçülmesi.

Sınav Tarihi; Koroya giriş sınavları 30 Eylül 2011 Cuma saat 17.00        

Çocuk Korosu Çalışmalara Başlama Tarihi : 7 Ekim Cuma 2011 17.30 – 19.00 saatleri arasında ve her cuma aynı saatlerde. Gençlik Korosunun çalışma saatleri katılımcıların programlarına göre ayarlanacaktır.

 


 

Bir yeni albüm de LAURA PAUSINI’den...

Laura Pausini iki yıllık aradan sonra, on birinci albümü ile geri geliyor. Sevilen sanatçının Laura Live adlı CD/DVD formatındaki, 80 konserini ve bu güne kadar 45 milyonun üzerinde satışa ulaşan albümlerini anlatan albümünden sonra, popun kraliçesi Laura Pausini on birinci albümü için 11 sayısının peşini bırakmıyor ve her ayın on birinde sevenlerine sürprizler yapacağını söylüyor. Albümün çıkış tarihiyse 11.11.11 . www.laurapausini.com Kariyerine 1987'de yayınladığı ilk albümü “I Sogni Di Laura” ile başlayan ve 1993'de katıldığı Sanremo Muzik Festivalinde ("La solitudine" şarkısı ile) kazandığı birincilik sonrası başlayan müzikal kariyerinde toplam 30 milyon albüm satışı gerçekleştiren ve bir de Grammy Ödülleri kazanan ilk İtalyan kadın şarkıcıdır. Şarkılarını Latin pop, soft rock, pop tarzında söyleyen İtalya'nın popüler şarkıcısı İtalyanca, İspanyolca, İngilizce, Fransızca ve Portekizce şarkılar yapmaktadır. 2002’de ünlü prodüktörler Parick Leonard ve John Shanks’ın yardımlarıyla ilk İngilizce albümünü çıkartan sanatçı, bu albümden çıkan ilk single’ı “Surrender” ile Billboard dans listesinde 1 numaraya çıkmayı başardı. 2004’te çıkan “Resta In Ascolto” albümünün İspanyolca versiyonu Latin Grammy Ödülleri’ne aday gösterildi.Sonra ise La Madrastra adlı bir filmin şarkısını söyledi.2005’te Latin Grammy, 2006’da ise Grammy Ödülü alan sanatçı, bu başarıyı elde eden ilk İtalyan kadın sanatçı oldu.

 


PETER GABRIEL.. Yeni albüm..

 

Geçen yılki albümün hala etkileri sürerken Peter Gabriel şimdi de birbirinden çeşitli sanatçıların şarkılarını yeniden yorumladı ve ortaya yeni bir kan, “New Blood” çıktı. Şarkıların sözlerinin öne çıktığı, gitar, bass ve davulun olmadığı parçalardan oluşan albüm, ‘Digging In The Dirt’, ‘Don’t Give Up’, ‘Downside Up’, ‘Intruder’, ‘Mercy Street’ ve ‘ The Rhythm of the Heat’ gibi şarkıları da içeriyor. Albüm, Ben Foster şefliğindeki New Blood Orkestrası’nın eşliğinde kaydedildi. Nobel Barış Ödülü kazananlar tarafından “Barış Adamı” seçilen Peter Gabriel, sosyal yardım konularında da müzikte olduğu kadar başarılı. Hayatını barış ve müziğe adayan sanatçının bu çok özel yeni albümü sonbahara sakinlik ve huzur getirecek!

 

 

 

 

Bu haber toplam 1268 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler