1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Çocuk Festivali Resim Çizme yarışması sonuçlandı
Çocuk Festivali Resim Çizme yarışması sonuçlandı

Çocuk Festivali Resim Çizme yarışması sonuçlandı

Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında yapılan Resim Çizme Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

A+A-

 

Mağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında yapılan Resim Çizme Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Mağusa Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 26 Mart- 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olan festival, çok sayıda çocuğu birbirinden renkli etkinliklerde buluşturmaya devam ediyor.

18. Resim Çizme Yarışması’nda, dereceye girenler, Türksal İnce başkanlığında, Taylan Oğuzkan, Cemal Tunceri, Zühre Özkaraman ve Erman Karagöz’den oluşan juri tarafından belirlendi.

Yarışmada 1 ve 2. Sınıflar “Okul gezimiz”,“Oyuncaklarım” konularını; 3,4 ve 5. sınıf öğrencileri ise “Sporlarımız”, “Gökyüzündeki sevinçlerimiz” veya “Korkularımız” konularını işlediler.

18. Resim Çizme Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler şu isimlerden oluşuyor:

ANA SINIFLAR

Hüseyin Altınay Gazi, Miraç Salaç, Ezgi Yerli, Zeynep Şirin, Ülkü Açan, Esmanur Kayran, Nazife Dağlı, Betül Sağlam, Nehir Kara, Neslihan Çakan, Kübra Nur Çiftçi, Gamze Tıran, Yağmur Karadayı, Melike Nur Güneş, Ege Mehmetoğlu, Ayşegül Çapuk, Sait Karataş, Melike Koşar, Bekircan Konu, Mete Devran, Elif Nur Doğuran, Hazal Akalınlar, Duru Güney Mehmet Bulak, Fatmanur Oğuz, Nazlı Akyol, Emeyra Uludağ, İlayda Yiğitsoy, Sait Bulak.

BİRİNCİ SINIFLAR

Şefika Elibol, Eylül Ciner, Derin Biren, Aral Cohar, Asya Abiç, Ömer Said Sağlam, Selin Moralı, Deniz Özdoğan, Melisa Yaver, Dide Pazar, Arda Çoban, Doğa Tilki, Hüseyin Kızılörs, Türkinaz Kılııç, Eylül Oğurlu, Özgü Gıral, Sevgi Sökmez, Sude Transtürk, Ervin Akdeniz, Irmak İmam, Meva Ayter, Deniz Yangır, Yusuf Ali Avağ, Nil Ulukök, Ceyda Çetiner, Eylül Aypar, Zehram Panter, Şamil Doğruel, Cemre Peksoylu, Türkmen Ünlüsoy, Yağmur Temiz, Kayla Dönder, Zeliha Geyik, İrem Nur Bulut, İkranur Aslan.

İKİCİ SINIFLAR

Doran Aydınlık, Batu Baturay, Nehir Teksu, Kıvanç Yılmaz, Irmak Teksu, Erk Barış Eseller Eren Reynar, Rüya Semra Yardımseverler, Hayal Şerife Yardımseverler, Serap Dalkıran Nisa Nur Digil, Leman Simtaş, Alara Zaimoğlu, Rüzeyna Kiriş, İrem Ayşe Aydın, Sükeyna Öcal, Elmas Taşar, Toprak Gürbüz, Necmettin Çakır, Alara Küçük, Dilay Oguz, Nilay Örer, Nisanur Fidan, Olcay Açıkgül.

ÜÇÜNCÜ SINIFLAR

Derin Su Sarıyel, Ahmet Levent Takır, Selin Yüksel, Erk Sarı, Ege Kavaz, Ekin Kelmen Dudu Ebeler, Çilem Ermetal, Emine Denizer, Rabia Kesen, Nisa Er, Ferzan Hatun Ada Aypar, Irmak Tamel, Sıla Çukur, Melisa Ahmedova, Yağmur Tamel.

DÖRDÜNCÜ SINIFLAR

Hasan Aydınlı, Azra Zorlu, Aslı Barbaro, Sude Karabulut, Dilem Bozkurt, Beren Kuyucuoğlu İlke Soler, Büşra Sağlam, Çağıl Koray, Sevim Yılmaz, Özgü Öykener.

BEŞİNCİ SINIFLAR

Gülcan Doğan, Hüseyin Uslu, Kübra Seçkin, İlde Kahyaoğlu, Asya Naz Öztürk, Yetkin Arcan.

(tak)

Bu haber toplam 1655 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler