1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇOCUK CİNAYETİNİN ARDINDAN...
ÇOCUK CİNAYETİNİN ARDINDAN...

ÇOCUK CİNAYETİNİN ARDINDAN...

Çocuk cinayeti… Peki ama neden? “Parçalanmış aile ilişkilerinin sonucu” Ülkede ilk kez yaşanan ve herkesi şoke eden, yedi yaşındaki Mustafa Diker’in ailesi tarafından öldürülmesi olayı, başta Haspolat olmak üzere, ülke gene

A+A-

 

 

 

Çocuk cinayeti… Peki ama neden?

“Parçalanmış aile ilişkilerinin sonucu”

 

 

Ülkede ilk kez yaşanan ve herkesi şoke eden, yedi yaşındaki Mustafa Diker’in ailesi tarafından öldürülmesi olayı, başta Haspolat olmak üzere, ülke genelinde büyük bir etki yarattı.  Çocuk cinayetinin nedenleri toplumda konuşulurken Haspolat da gözlerin çevrildiği bir bölge haline geldi. Öte yandan Eğitim Bakanlığı ise Haspolat İlkokulu’na uzman psikolog görevlendirdi.

 

Ülkede ilk kez yaşanan ve herkesi şoke eden, yedi yaşındaki Mustafa Diker’in ailesi tarafından öldürülmesi olayı, başta Haspolat olmak üzere, ülke genelinde büyük bir etki yarattı.  Büyük ölçüde devletin, kontrolsüz ve denetimsiz yaşama müsaade etmesinin ana sebep olarak görüldüğü olay, bağlantılı olarak, ekonomik zorluklar ile birlikte ortaya çıkan parçalanmış aile yapılarında görülen bir durum olarak da görülüyor. Konu ile ilgili Haspolat İlkokulu öğrencilerinde oluşan etkilerin giderilmesi yönünde, Milli Eğitim Bakanlığı iki uzman görevlendirirken, genel kanı ailelerin evde konu hakkında konuşurken, çocukların etrafta olmamasına özen göstermesi yönünde oluşuyor.  Öte yandan Rehber Öğretmen Hasan Karakaya ise, ailelerinde yakinen takip edilmesi ve gerekli görüldüğü durumlarda devletin, aile terapilerinde bulunmasının önemine vurgu yapıyor.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1061 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler