1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇOCUK CİNAYETİ'
ÇOCUK CİNAYETİ

'ÇOCUK CİNAYETİ'

“DEVLET DE SUÇA ORTAK” Toplum, hiç alışık olmadığı olaylarla sarsılıyor. 7 yaşındaki Mustafa Diker’in babası tarafından dövülerek öldürülmesi ülkede infiale yol açarken, “çocuk cinayeti” toplumun her katmanında irkilmeye

A+A-

 

 

“DEVLET DE SUÇA ORTAK”

 

Toplum, hiç alışık olmadığı olaylarla sarsılıyor. 7 yaşındaki Mustafa Diker’in babası tarafından dövülerek öldürülmesi ülkede infiale yol açarken, “çocuk cinayeti” toplumun her katmanında irkilmeye yol açtı.  Yaşananları YENİDÜZEN’e yorumlayan Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel, “Devlet çocuk istismarını önleyemiyor, bu olayda da devletin zaafiyeti fazla” dedi

 

Başel’in açıklamalarında öne çıkanlar şöyle;

 

KORUYUCU TEDBİR ALINMALIYDI…

 

“Koruyucu tedbirler alınması gerekir, ayrılan eşlerin çocuklarının kontrol altına alınması gerekir. Çünkü çocukların psikolojisi her şeyden önce gelir. Çocuk kimde ikamet ediyorsa o ebeveynin psikolojisi yerinde mi bunlar incelenmeli”

 

 

HÜKÜMET BİLE BİLE SUÇ İŞLİYOR…

 

“Yılın ilk dört ayında 12 cinsel istismar olmak üzere toplam 38 kayıtlı istismar yapıldı. Ülkemizin bulunduğu bu durumdan hükümet sorumludur. Çünkü çocuklar için koruma mekanizmasını işletmiyor ve bile bile suça ortak oluyor”

 

VATANDAŞ DEĞİL DİYE…

 

“İnsanlardaki zihniyeti değiştirmek gerekiyor çünkü ülkeye giriş yapan her çocuk vatandaş çocuklarla aynı korunma hakkına sahiptir. Giriş-çıkışların ciddi şekilde kontrol altına alınması gerekiyor. Vatandaş değil diye bazı çocuklar Sosyal Hizmet Kurumu’ndan hizmet alamıyor”

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1974 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler