1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇIPLAKLAR KAMPI'NDA NELER OLUYOR?
ÇIPLAKLAR KAMPINDA NELER OLUYOR?

'ÇIPLAKLAR KAMPI'NDA NELER OLUYOR?

Yenierenköy’de bulunan ve eski Çıplaklar Kampı olarak bilinen Cyprus Pearl tatil köyü yasa dışı çalıştırılıyor.

A+A-

 

Yenierenköy’de bulunan ve eski Çıplaklar Kampı olarak bilinen Cyprus Pearl tatil köyü yasa dışı çalıştırılıyor. Devlet, sitenin ne çalışma izinlerini yenileyip yasallaşmasına olanak veriyor, ne de ‘’yasal değil” deyip kapatıyor.

Yenierenköy’de bulunan ve KKTC’nin en büyük tatil köyü özelliği taşıyan Cyprus Pearl tatil köyü izinsiz işletiliyor. Site sahibi Tuğrul Yasasever’in yurt dışında bulunmasından dolayı site vekâletini önce 6 aylığına Zekai Soyadlı’ya, 6 ayın dolmasının ardından İsmail Akçın’a vermesi, konuyu mahkemeye taşıdı. Tatil köyü işletmesinin şu anda İsmail Akçın’a ait olduğu halde, tesisten Zekai Soyadlı’nın çıkmaması ve hiçbir yetkili makamın bu duruma müdahale etmemesi kafalarda soru işaretleri oluşturuyor. Tatil köyünün yasal işletmesi İsmail Akçın’a ait olduğu halde tatil köyüne bile giremiyor.

“MAHKEMEYE GİDİLDİ”

Devlet, ne Zekai Soyadlı’ya işletim izni veriyor, ne de İsmail Akçın’a işletme izni veriyor. Kayıt dışı çalıştırılan tatil köyünde çalışanlar da kayıt dışı çalıştırılıyor. Hiçbir devlet yetkilisi herhangi bir yasal işlem yapmazken, devlet bölgeyi kalkındırmak için yeni projeler ortaya sunuyor.     İsmail Akçın, bu iş yerinin Tuğrul Yasasever’e ait olduğunu ve yurt dışına gitmesi gerektiğinden kısa bir süreliğine işletmesini Zekai Soyadlı’ya verdiğini söyledi. Akçın, Tuğrul Yasasever’in işlerinin uzaması ve adaya girişinde yasal sorunları olduğundan dolayı bu işletmenin vekâletini kendisine verdiğini söyledi. Akçın, Tuğrul Yasasever’in, KKTC’de bulunan Yasa Bankın sahibi olduğunu ve bu bankanın iflası sonucu bazı yasal işlemlerden dolayı adaya gelemediğini bu işlemleri çözümleyip geleceğini söyledi. İsmail Akçın, Tuğrul Yasasever’in, Zekai Soyadlı ile Kıbrıs’ta tanıştığını ve Soyadlı’nın, Yasasever’den, ileri tarihli çekler alarak ithalat yaptığını Yasasever’in ise ona yardım amaçlı bu çekleri verdiğini iddia etti. Yasasever’in yurt dışına gitmesi sonucu Soyadlı’nın bu çekleri kullanarak, Yasasever’in kendisine borçlu olduğunu söylediğini öne süren Akçın, bu olayın mahkemeye gittiğini ve avukat değiştirmek için davayı geri çekip yeni bir yasal sürece hazırlandıklarını belirtti.

“YASADIŞI İŞLER YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Akçın, Yasasever’e ait bu çeklerin borçtan dolayı olmadığını ve zaten orijinallerinin kendilerinde olduğunu çeklerin fotokopileri ile yasa dışı işler yapılmaya çalışıldığını söyledi. Şu an o işletmenin tüm vergilerini izinlerini kendileri karşıladığını söyleyen Akçın, tesisin elektrik dairesine milyarlarca borcu olmasına rağmen elektriğin halen kesilmemesindeki sebebi anlayamadığını belirtti.  Akçın, bu iş yerinin bağlı olduğu belediyeden de izinsiz olduğunu çalışanların da haklarını alamadıkları gibi maaşlarını da alamadıklarını söyledi ve orada çalışan birkaç kişi ile görüştüğünü bu insanların mahkemelik olduğunu söyledi. Akçın, yasal olmayan bir işletmenin nasıl kapatılmadığını sosyal sigorta dairesinin içerde çalışanların sigortasız çalıştığını bildiği halde bir işlem yapmadığını öne sürdü. Akçın, orada çalışan Bülge Yüksek isimli vatandaşın 35 bin TL alacağı olduğunu ve mahkemeye başvurduğunu, Fatoş Korkmaz, Nurcan Korkmaz, Selahattin Köksal ve Aydın Köksal isimli vatandaşların ise sosyal haklarını ve maaşlarını alamamalarından dolayı mahkemeye başvurduklarını ve kazandıklarını söyledi.

POLİS MÜDAHALE ETMELİ Mİ?

Akçın, bu tesisin işletmesinden sorumlu olduğunu, vekâletin kendisine verildiğini ve kimsenin bu tesise el koyup içerideki malları satamaması gerektiğini savundu. Akçın, içeriden çok malın satıldığını ve polisin buna müdahale yapması için gerekli girişimleri başlattıklarını sözlerine ekledi. Bölgede çok sayıda istihdam yaratabilecek bu tesisin böyle bir şekilde yok olmasına göz yumulmaması gerektiğini savunan Akçın, gerekli mercileri göreve çağırarak, yasalar gereği, gerekli olan tüm izinlerin ve belgelerin kendisinde bulunduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler