1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CİNAYET ZANLISI YARGI ÖNÜNDE
CİNAYET ZANLISI YARGI ÖNÜNDE

CİNAYET ZANLISI YARGI ÖNÜNDE

Girne’ye bağlı Karaağaç’ta, Ahmet Uysal adlı kişi, eski eşi Sibel Dedecan’ı av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Olay, bu sabah 08:30 ile 09:00 saatleri arasında Sibel Dedecan’a ait Karağaç’ta Pınar Sokak numara 19’daki ikamet

A+A-

 

ESKİ EŞİNİ ÖNCE SİLAHLA YARALADI, ARDINDAN DİPÇİKLE BAŞINI EZDİ VE TESLİM OLDU

Karaağaç’ta bu sabah av tüfeğiyle eşini öldüren Ahmet Uysal (49) çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Saat 14:00’te Girne Kaza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada Yargıç Melek Esendağlı, zanlı aleyhine adam öldürme, kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı taşıma, tasarruf ve kullanma suçlarından 3 gün tutukluluk kararı verdi.

Cinayetin tahkikat memuru Girne Adli Şube’de görevli Polis Müfettiş Muavini Turgay Kırok mahkemede verdiği yeminli ifadede, bu sabah saat 08:30 ile 09:00 civarında, Karaağaç Pınar Sokak’taki 19 numaralı evde meydana gelen olayı anlattı.

Kırok’un ifadesine göre zanlı Ahmet Uysal, boşandığı eşi Sibel Dedecan (40) ile mal paylaşımı konusunda tartıştı ve arabasından aldığı çifte kırmalı av tüfeğiyle bir el ateş edip yaraladı. Silahın ikinci kez ateş almaması üzerine boşandığı eşini dipçikle başını ezerek öldüren zanlı, ardından Esentepe Polis Karakolu’na giderek teslim oldu.

Cinayetin ciddi bir suç olduğu ve yapılması gereken otopsi, alınması gereken bir çok ifade bulunduğunu belirten Müfettiş Muavini Turgay Kırok, mahkemeden zanlı aleyhinde 3 gün tutukluluk alınmasını talep etti.

 


 

Girne’ye bağlı Karaağaç’ta, Ahmet Uysal adlı kişi, eski eşi Sibel Dedecan’ı av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Olay, bu sabah 08:30 ile 09:00 saatleri arasında Sibel Dedecan’a ait Karağaç’ta Pınar Sokak numara 19’daki ikametgahta meydana geldi.
Ahmet Uysal, işlediği cinayetin ardından Esentepe Polis Karakolu’na giderek teslim oldu.

Cinayetin işlendiği an bölgede eşi ile birlikte zeytin toplamakta olan acılı baba Vedat Dedecan ise, olayı öğrenir öğrenmez süratle kızı Sibel Dedecan’ın Pınar Sokak’taki ikametgahına giderek yetkililerden olay hakkında bilgi aldı.

Biri vatani görevini yapmakta olan, diğeri lisede okuyan 2 çocuğu bulunan Ahmet Uysal ile Sibel Dedecan, bundan 3 - 4 ay önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmış, ancak Kurban Bayramı’nda barışarak yeniden aynı çatı altında yaşamaya başlamıştı.

Ahmet Uysal bugün saat 14:00’te Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılacak.

Olayla ilgili polis soruşturması sürüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4991 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler