1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Cinayet zanlılarına 7 gün tutukluluk!
Cinayet zanlılarına 7 gün tutukluluk!

Cinayet zanlılarına 7 gün tutukluluk!

Alsancak’ta dün sabaha karşı meydana gelen ve Libya uyruklu Mohamed Jumma Salem Attroug’un yaşamını yitirdiği cinayetin, zanlıları Maxim Hamed Mohammad Al-Ja Afreh, Taimour Khaled Tantash ve Modammed Khaled Mohammed Tantash dün mahkemeye çıkarıldı

A+A-

Alsancak’ta dün sabaha karşı meydana gelen ve Libya uyruklu Mohamed Jumma Salem Attroug’un yaşamını yitirdiği cinayetin, zanlıları Maxim Hamed Mohammad Al-Ja Afreh, Taimour Khaled Tantash ve Modammed Khaled   Mohammed Tantash dün Girne kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Olayla ilgili soruşturmayı yapan Müfettiş Eren Gözügüzel, zanlıların  Girne’de meydana gelen” adam öldürme,  kanunsuz topluluk ve kanunsuz  bıçak taşıma” suçlarıyla ilgili olarak tutuklandığını söyledi. 

 

Evine giderek bıçakladılar

Zanlıların, dün sabaha karşı 01.45 sıralarında,  Libya uyruklu  maktül, Mohamed Jumma Salem Attroug’un Alsancak Piyale Paşa Sokak 4 numarada ikamet ettiği eve giderek, ikametgahın balkonunda  Attroug’u, , tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurdukları bıçakla, sol karın  bölgesinden  5-6 kez bıçaklayarak  ağır yaraladığını belirtti. Olayın ardından, arkadaşları tarafından  Girne Doktor Akçiçek Hastanesine kaldırılan Attroug’un ,burada yaşamını kaybettiğini  kaydeden polis, zanlı  Taimour Khaled Tantash ve zanlı  Modammed Khaled   Mohammed Tantash’ın, olaydan sonra  mahkeme emri gereği  ikametgahlarında tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

 

“Ercan çıkış yapmaya çalışırken yakalandı”

Zanlı Maxim Hamed Mohammad Al-Ja Afreh’in, Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmaya çalıştığı sırada tespit edilerek tutuklandığını anlatan polis, meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını, aranan emareler, alınacak ifadeler bulunduğunu, olayla bağlantılı olarak ilk etapta 2 zanlının daha aranmakta olduğunu belirtti. Zanlıların serbest kalmaları halinde, aranan şahıslara, emare ve alınacak ifadelere etki edebileceğini belirten polis, zanlılar aleyhine 7’şer gün tutukluluk talep etti.

 

7 gün tutukluluk

Yargıç Mesutoğlu, talep edilen 7 gün süre yerine zanlıların ilk etapta 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Öte yandan olayın zanlılardan Maxim Hamed Mohammad Al-Ja Afreh’in cinayeti işlediği, diğer zanlıların ise olay anında orada oldukları öne sürüldü. Polisin, başka tutuklamalar yapabileceği de belirtildi.

Bu haber toplam 1719 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler