1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CİNAYET SORUŞTURMASI TAMAMLANDI
CİNAYET SORUŞTURMASI TAMAMLANDI

CİNAYET SORUŞTURMASI TAMAMLANDI

Tepebaşı’nda hunharca öldürülen Hasan Kaşıkçıer cinayeti ile ilgili soruşturma tamamlandı. 21 Ekim Cuma günü taksici Hasan Kaçıkçıer’i alacak-verecek meselesiyle öldürdükleri iddia edilen zanlı Adnan Öz (28) ve zanlı Fatih Yılmaz (26), 3 ayı a

A+A-

 

 

Tepebaşı’nda hunharca öldürülen Hasan Kaşıkçıer cinayeti ile ilgili soruşturma tamamlandı. 21 Ekim Cuma günü taksici Hasan Kaçıkçıer’i alacak-verecek meselesiyle öldürdükleri iddia edilen zanlı Adnan Öz (28) ve zanlı Fatih Yılmaz (26), 3 ayı aşmayan bir süre cezaevine gönderildi. 4 davadan yargılanacak olan zanlılar dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Melek Esendağlı, huzurunda görülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Özlem Altınminareoğlu ve zanlılar şahsen hazır bulundu. Savcı, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Polis Müfettişi Osman Kayabaşı’yı mahkemeye tanık olarak dinletti. Kayabaşı, mahkemede yeminli şahadet vererek meseleyle ilgili olguları aktardı.

 

2 GÖNÜLLÜ İFADE VERDİLER

Osman Kayabaşı,  zanlıların 22 Ekim tarihinde Girne’de Tepebaşı’nda ormanlık alanda meydana gelen “taammüden adam öldürme, adam öldürme, kanunsuz bıçak taşıma ve tasarrufu” suçlarıyla bağlantılı olarak tutuklandıklarını açıkladı.

Her iki zanlının 2’şer gönüllü ifade vererek, suçlarını kabul ettiklerini belirten Polis Çavuşu, zanlıların TC vatandaşı olup, KKTC’de yetkili izinleri bulunmadığını aktaran Osman Kayabaşı,  zanlıların ayrıca maddi durumlarının yeterli olmamasından dolayı cezaevine gönderilmelerini talep etti

 

CEZAEVİ

Yargıç Melek Esendağlı da polis müfettişinin talebini dikkate alarak, zanlılar aleyhine getirilen davaların ciddi suçlar olduğuna vurgu yaptı. Yargıç, zanlıların davalarında hazır bulunması için 3 ayı aşmayan bir süre Merkezi Cezaevine gönderilmelerine emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler